Banánové dobrodružstvo z Poľska (Cornelius Banan)

Cornelius Banan

Prvý nástrel: Zo života si občas musíme vystreliť, inak si on bude strieľať z nás. Asi takýmto heslom sa riadili v Poľsku, keď na trh uviedli pivo Cornelius Banan. Kúsok, ktorý by sme mohli pokojne zaradiť do kategórie „úlet“. Uvidíme čo ponúkne. Vyprodukoval ho pivovar Cornelius a pivo obsahuje podľa zadnej etikety 100-percentnú banánovú šťavu.

Názov piva: Cornelius Banan

Pivovar:  Browar Cornelius

Druh piva: Ochutené pšeničné pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 3,0 %

Zloženie: Voda, pšeničný slad, jačmenný slad, banánová šťava (11,35%), fruktóza, regulátor kyslosti: kvas citrónový, chmeľ, prírodná banánová aróma, kvasinky.

Farba: Slamová. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovanú pšenicu.

Vôňa: Hádajte? Banánová šťava.

Pena: Pšenica tu úraduje. Hustá pena, ktorá si relatívne dlhšie držala konzistenciu.

Chuť: Sladový úvod je poznačený banánom (ako inak). Začína celkom iskrivo. Chute sú celkom nasýtené, ale ani nemusím písať čím. Banán tu hrá prvé husle. Chmeľ v koncovke cítite len platonicky.

3/10

Zhrnutie

Banánová divočina. Banán cítite v úvode, v strede aj na konci. Nebyť mierne chmeľového dojazdu, ani by som neveril, že ide o pivo. Ide o banánový svet, v ktorom nenájdete nič iné len banán. Pripomína mi to džús, poriadne sladký. Na druhej strane môžete zabodovať u ženského publika, ktorému tento nápoj môže chutiť. Inak je to nasládla lepkavá tekutina, ktorá hrá na ovocnú nôtu. Dávam trojku. Pokojne vyskúšajte, ale nesťažujte sa.