Bandita zo severnej Moravy (Beskydian Bandit)

Beskydský pivovárek - Beskydský Bandit

Prvá nástrel: V susednom Česku prežívajú pivnú revolúciu už nejaký ten piatok. Počet minipivovarov stúpa a nikto nevie povedať, koľko ich presne v krajine je. Medzi pivovary, ktoré založili v posledných rokoch patrí aj Beskydský pivovárek Ostravice. Ten otvorili v roku 2013 a v jeho ponuke nájdete množstvo pivných štýlov. Je z čoho vyberať. Trošku nás mrzí, že pivo dávajú len do plastu, ale našu recenziu to neovplyvní. Otestujeme si polotmavý ležiak s názvom Beskydian Bandit.

Názov piva: Beskydian Bandit

Pivovar: Beskydský pivovárek Ostravice

Pivný štýl: Polotmavý viedenský špeciál

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,4 %

Zloženie: Beskydská voda, viedenské slady, žatecký chmeľ.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Medeno-červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, zložená z malých bubliniek.

Vôňa: Výrazne sladová. Zachytíte karamel, čokoládu i železité tóny.

Chuť: Úvod je príjemne nastavený a prechádza do karamelového stredu. Zachytíte v ňom aj čokoládové tóny i jemnulinkú ovocnú kyselinku (tá tam nemala byť). Koncovka je príjemne horkastá, tak akurát na štýl.

7/10

Zhrnutie

Pivo také akurát. Možno mohla byť rezkosť o trošku nižšia, podporilo by to piteľnosť i celkovú lahodnosť tohto kúsku. Tomu hlavný ráz dáva karamelový stred, v ktorom zachytíte aj čokoládové odtiene. Koncovka je na štýl horkastá primerane. Pivo sa pije celkom dobre, tóny do seba zapadajú a sú dobre vyskladané. Dávam sedem bodov. Pokojne ochutnajte, pri tomto kúsku nič neriskujete. Na výčape to musí byť ešte viac bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (3 hodnotení)