Beer Bros: Rok 2019 bol pre nás veľmi dôležitý

Beer Bros - pivovarník

Pivovarnícky rok ubehol ako voda. V mnohých smeroch bol podobný ako tie predchádzajúce, našli sa však aj nové momenty a výzvy. Portál oPive.sk sa opäť rozhodol usporiadať pravidelnú koncoročnú anketu, v ktorej spovedáme pivovarníkov zo Slovenska. Dnes sa za uplynulým rokom obzerá Ondrej Černay z Lietajúceho pivovaru Beer Bros.

Ako hodnotíte uplynulý rok 2019? Čím bol pre vás iný?

Toto bol pre nás veľmi dôležitý rok. Celá naša značka dostala profesionálny face-lift. Redizajnovali sme logo a pripravili sme sériu nádherných etikiet, ktoré nám robia obrovskú radosť, a veríme, že aj všetkým ostatným. S tým je spojené aj spustenie našej novej webovej stránky. Priniesli v roku 2019 niekoľko pivných noviniek a pri príležitosti druhého výročia pivovaru sme navarili aj špeciálnu edíciu našej vlajkovej IPA – 20° Double Bazooka. V neposlednej rade sa nám podarilo uchytiť v stálej ponuke niekoľkých podnikov, čo bol náš dlhodobý cieľ.

Čo by ste označili za pivovarnícku udalosť roka?

Jednoznačne degustačná súťaž Slovenský pohár remeselného piva. Konečne máme súťaž, ktorá je zameraná na malé pivovary a rešpektuje súčasné pivné trendy. Doteraz tu bola síce Slovenská pivná korunka, ale tá je už tradične doménou veľkých pivovarov a len okrajovo dáva priestor malým hráčom.

Ktorý konkurenčný pivovar vás pozitívne zaujal?

Ak by som mal vypichnúť len jednu pivnú „pecku“, tak Marshmallow ale od Žiwellu bol pre mňa neskutočný zážitok. Peťo sa nebojí experimentovať a nie je náhoda, že sa stal aj sládkom roka 2018.

S akými plánmi vstupujete do nového roka?

Plány máme viac-menej len dlhodobé – vyrábať a predávať viac kvalitného piva, ale aby nás to pri tom neprestalo baviť.

Prečítajte si aj

Richtár Jakub: Varím pre radosť a nie preto, že treba

Snímka: Lietajúci pivovar Beer Bros