Belgická klasika, ktorá zahreje (Gulden Draak 9000 Quadruple)

Prvý nástrel: Belgický pivovar Brouwerij Van Steenberge patrí medzí tradičných producentov zlatistého moku. Založili ho ešte v roku 1784. V jeho ponuke nájdete hlavne vysokostupňové pivá, ktoré odrážajú klasickú belgickú produkciu. Patrí medzi neho aj kúsok s názvom Gulden Draak 9000 Quadruple.

Názov piva: Gulden Draak 9000 Quadruple

Pivovar: Brouwerij Van Steenberge

Druh piva: Abt/Quadrupel

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 10,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, cukor, kvasinky.

Cena: Pivo bolo kúpené v rámci balíka šiestich belgických pív. Jeho cena bola 10 eur.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná smotanová, rýchlo padala.

Vôňa: Prvý dojem bol „belgický“. Už vo vôni cítite výrazný obsah alkoholu. Rozoznať môžete čokoládu, rumové pralinky, karamel i korenistý podtón.

Chuť: Výrazná a hutná. V bruchu vyskakuje výrazná kombinácia medu, karamelu, čokolády, ale aj náznakov ovocia. Rozoznať môžete malinovú, ríbezľovú a neskôr vanilkovú linku. Nechýba však ani korenie (najmä koriander). Rezkosť je jemne vyššia, cítite aj vyšší obsah alkoholu.

8/10

Zhrnutie

Toto je belgická klasika. Tóny sú pekne zladené, zaokrúhlené a pekne do seba zapadajú. V bruchu tohto piva môžete nájsť všetko, čím je belgické pivo povestné. Sladkasté, korenisté a výrazne alkoholové. V jednoduchosti by sa dalo povedať, že aj takto chutí Belgicko. Dávame osem bodov. Treba skúsiť. Len celý večer pri tomto asi nepresedíte, to by bolo zaujímavé ráno 🙂

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.02/10 (27 hodnotenie)