Broskyňové šialenstvo, ktoré prekvapilo (Pecheresse)

Pecheresse

Prvý nástrel: Dnes opäť načrieme do belgickej pivotéky. Tá je pomerne bohatá a slušné meno má aj v kolónke ovocných pív. Nespomíname to len tak. Práve jedno ovocné pivo si dnes otestujeme. Nesie názov Pecheresse a je ochutené šťavou z broskýň. Tá je dolievaná do tzv. lambiku. Na vysvetlenie, lambik je špeciálny druh piva, ktorý je kvasený spontánne, čo mu dáva charakteristický ráz. Na tento kúsok sa tešíme, keďže odozvy naň sme mali len dobré. Pivo sme kúpili v jednom podniku v centre Bratislavy.

Názov piva: Pecheresse

Pivovar: Brewery Lindemans

Druh piva: Ovocné pivo

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 2,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, broskyňa, chmeľ, kvasinky.

Farba: Slamová. Pivo je kalné.

Vôňa:  Ako broskyňový nektár. Iné tu nehľadajte.

Pena:  Trochu to zapenilo, ale rýchlo to spadlo.

Chuť: Už úvod je nastavený tak vysoko, že máte pocit toho, že robíte rovno docentúru. Kyslosť a sviežosť zase poznačujú stred tohto kúsku. Chmeľ tu nehľadajte.

7/10

Zhrnutie

Toto je pivo? To hádam nie. Pripomína mi to riadne našľapaný broskyňový džús. A ten začína veľmi zostra. Ak by som to hodnotil ako pivo, nemal by som tu čo robiť. Priznávam, že v slepom teste by som to neuhádol. Ale keď to hodnotím ako ovocné pivo, tak som nadšený. Ľahké, svieže, piteľné a predovšetkým osviežujúce. Ale stále to nie je pivo. Normálne mám dilemu ako tento počin oznámkovať. Asi uletím, ale dávam sedmičku. Ale nesťažujte sa mi, jednoducho mi to chutilo. Vyskúšajte.