Stratila česká legenda svoje pivovarnícke čaro? (Apollo Galaxy)

Český pivovar Matuška je do istej miery legendou na českom pivnom trhu. Bol to práve on, ktorý začal na trh ponúkať medzi prvými vrchne kvasené pivá, ktoré sa dali porovnávať so zahraničnou produkciou. Pivovar založili v roku 2009 a za ten čas sa musel presťahovať do nových priestorov, keďže záujem o jeho pivo bol veľký.

Ročná produkcia pivovaru presahuje päťtisíc hektolitrov, keď ponúka asi 30 druhov piva. Nájdu sa pochybovači, ktorí hovoria o tom, že ich pivo už nie je to, čo bývalo. Skúsime to otestovať. V chladničke sa nám chladí pivo Apollo Galaxy. Ide o pivo štýlu American Pale Ale.

Názov piva: Apollo Galaxy

Pivovar: Pivovar Matuška

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,5%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasinky, jačmeň.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 5,60 eura.

Farba: Svetlo-žltá, pivo je číre.

Pena: Hutná, šľahačkovitá. Dlho si držala tvar a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky i citrusovej trávy. 

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo stredne plné. V chuti nájdete grep, limetky aj citrusovú trávu. Doznievanie je príjemne horkastá, s korenistým podtónom. Rezkosť je vyššia.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemný, piteľný kúsok, ktorý vyniká priamočiarosťou a celkom hutnými tónmi. Výrazná je citrusová linka, ktorá prechádza do príjemne horkastej koncovky. Je to taká príjemne urobená APA, ktorej je ťažko čo vytknúť, možno len vyššiu rezkosť. Je to pivo, ktoré by ste v krčme pokojne opakovali aj niekoľkokrát za sebou. V našom pohľade a v našom systéme hodnotenie je to 7,5 bodu. K lepším známkam chýba viac lahodnosti, niečo prekvapivé.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.27/10 (11 hodnotenie)