Bulharsko-slovenský pivný zážitok (Dirty)

Dnešné pivo bude do určitej miery rozšírením pivných obzorov. Vzišlo totiž zo spolupráce bulharského pivovaru Rhombus Craft Brewery a slovenského kočovného pivovaru Wardrobe Beer Manufactory, za ktorým stojí Peter „Bobo“ Bognár. Nesie meno Dirty a autori ho charakterizovali nasledovne: „Štýlovo je zaradené ako Imperial Milk Stout, po otvorení fľaše môžete cítiť tmavé pražené slady, čokoládové tóny a náznaky sladkého drievka. Pri nalievaní do pohára, pivo tmavohnedej až čiernej farby vytvára stredne vysokú trvalú penu. Nasýtenie je stredné. Laktóza, ktorú sme pridali počas procesu varenia, dopĺňa vôňu a zvyšuje hladkosť pitia až na hodvábne hladkú a krémovú. Chuť je po praženom slade, ale je vyvážená so sladkosťou, ktorá vytvára dojem podobný cappuccinu, či jemnej mliečnej čokolády.“

Názov piva: Dirty

Pivovar: Spolupráca Rhombus Craft Brewery a Wardrobe Beer Manufactory.

Druh piva: Imperial Milk Stout

Krajina: Bulharsko/Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 7,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,60 eura.

Farba: Čierna s fialovým odtieňom.

Pena: Hutná, vysoká s hnedastou farbou. Len pomaly padala a krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia kávy, mliečnej čokolády, sušených sliviek, hrozienok i pripečenej hrianky.

Chuť: Sladový nástup je výrazný, v hutnom tele nájdete kombináciu kávy, mliečnej čokolády i sušených sliviek. Všetko to je zaobalené v smotanovej linke. Horkosť je len platonická.

8/10

Zhrnutie

Veľmi príjemné pivo. Lahodné, pekne sladkasté so zaoblenými tónmi a príjemným iskrením na jazyku. Plusom a najsilnejšou stránkou tohto kúsku je telo piva. Je hutné a ponúka predstavenie čokolády, kávy, smotany i sušeného ovocia. Pekne zvladnutý štýl, ktorý ukrýva alkohol. Zahreje i poteší. Za nás osem bodov. Určite tento kúsok zaraďujeme do kategórie „pivný zážitok“. Treba skúsiť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.22/10 (9 hodnotenie)