Pili sme už podarenejšie nealkoholické pivo? (Santa María, 2022)

Hvezdon - Santa María

Kategória nealkoholického piva sa v posledných mesiacoch stáva čoraz populárnejšou aj u malých pivovarov. Je to fajn, keďže konkurencia v tomto smere nikdy nezaškodí. Svoju ponuku o nealkoholické pivo sa rozhodol rozšíriť aj pivovar Hvezdoň. Pivo s názvom Santa Mariá sme testovali asi pred pol rokom. pivovar však medzitým zmenil receptúru a tak sme sa na pivo pozreli opäť.

Malá poznámka na okraj. Testovali sme verziu, ktorá už nie je v predaji.  Aktuálne však pivovar ponúka druhú várku. Veríme, že latku nepodliezla.

Názov piva: Santa María – Nealko Hazy IPA

Pivovar: Pivovar Hvezdoň

Druh piva: Nealkoholické pivo

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu:  0,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Pivo nám na otestovanie dal samotný pivovar.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Šľahačkovitá, jemná, dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Citrusová, kombinácia grepu a limety.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, limety a náznakov kvetiniek. Horkosť je výrazná, doznievanie horkasto-korenisté.

8.5/10

Zhrnutie

Tak podarené a chuťovo čisté nealkoholické pivo sme nepili riadne dlho (ak vôbec). Pivo je iskrivé, chuťovo čisté a výborne piteľné. Horkosť je výraznejšia, ale nie rušivá. Chválime hlavne to, že v pive necítiť žiadne rušivé vplyvy. Za nás je to 8,5 bodu. V kategórii nealkoholických pív je to topka. Veríme, že pivovar takto nastavenú latku udrží aj pri ďalších várkach.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9.45/10 (11 hodnotenie)