Český pivovar Bernard láme na Slovensku rekordy

Bernard Ttmave_12

Český pivovar Bernard posilňuje svoje postavenie na Slovensku. Kým vlaňajší rok bol pre českú spoločnosť u nás rekordný, už teraz je jasné, že tohtoročné čísla ho prekonajú. „V roku 2013 sme na slovenskom trhu predali viac ako 20-tisíc hektolitrov piva, tento rok bude číslo ešte o niekoľko tisíc hektolitrov vyššie,“ povedal pre portál oPive.sk PR manažér Rodinného pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek. Na spresnenie, Bernard vlani u nás predal 24-tisíc hektolitrov piva.

Pre veľkosťou stredný český pivovar je tak tento rok na Slovensku rekordný. „Z dlhodobého pohľadu sa nám na Slovensku darí a každý rok zaznamenáme rastový trend,“ približuje Mikulášek. Čechom sa u nás podarilo vybudovať silné zastúpenie nielen v segmente reštaurácií, ale aj v maloobchode. Ich pivá možno nájsť v sieťach Kaufland a Tesco. „Zároveň spolupracujeme s viac ako 300 reštauráciami, kde stále rastieme,“ vypočítava Mikulášek. Náš trh je pritom pre spoločnosť po českom, druhý najdôležitejší. A uvedomujú si to aj v pivovare. „Z nášho uhla pohľadu sme stále Československo,“ usmieva sa PR manažér.

Česi v týchto dňoch uviedli do predaja ďalší druh piva. „Našou poslednou novinkou bol Bernard Bohemian Ale, čo je vrchne kvasené pivo typu Ale, ktoré dokvasuje priamo vo fľaši so sekundárnym pridaním kvasníc priamo do fľaše,“ vysvetľuje Mikulášek. Pivo obsahuje 8,2 percenta alkoholu.