Musíme sa priznať, že oficiálnu recenziu podniku Clock-Block sme plánovali už veľmi dlho. Vždy nám do toho niečo prišlo. Na podnik, ktorý nájdete v Petržalke, sme si však našli čas začiatkom decembra.
Pre domácich
Najväčšou prekážkou pre bežných pivárov, ktorí nebývajú v Petržalke, môže byť lokalita tohto reštauračného pubu. Treba úprimne povedať, že pre „cezpoľných“ je trocha od ruky. Ukrýva sa v tesnom susedstve takmer dokončeného projektu Einpark oproti výstavisku Incheba.
Podnik nie je vôbec veľký. V zime, keď nefunguje vonkajšia terasa, si musíte vystačiť s vnútorným sedením v dvoch prepojených miestnostiach. Na recenziu sme si vybrali pondelok večer, čo je určite netradičný čas.
A hneď pri vstupe sme to aj pocítili. V pube bolo obsadených len pár stolov. Celkový prvý dojem je príjemný. Podnik je zariadený moderne, bol čistý a útulný. Čašník bol pri nás veľmi rýchlo. Na výčape nás čakala šestica pív.
Asistenciu sme tentokrát nepotrebovali. Začali sme s pivom, ktoré nieslo názov Clock-Block 11°. Podľa tabule išlo o ležiak. Čašník nám prezradil, že pre podnik ho varí Holíčsky pivovar Wywar.
Pivo malo svetlo-žltú farbu, ktorú zdobila smotanová pena. Telo bolo stredne plné, rezkosť ideálna. Kúsok bol plný, chlebnatý, lahodný s tónmi po mede a jemne karamele. Doznievanie bolo príjemne horkasté. Kúsok, ktorý by sa dal obracať jedna radosť. Za nás 7,5 bodu.
Ako druhý v poradí sme ochutnali pivo z českého pivovaru Frankies s názvom Tropical Ale 12°. Ten mal slámovo-žltú farbu s oranžovým nádychom. Vo vôni ste mohli rozoznať grep, pomaranč či marakuju. Sladový základ bol stredne výrazný, rezkosť ideálna.
Grepové tóny sa v pive striedali s tónmi pomaranču, marakuje, pomela či ananásu. Horkosť bola jemná. Doznievanie príjemné s ovocným nádychom s náznakmi korenia. Príjemné pitie, ktorému k ideálu chýbalo viac iskrenia či lahodnosti. Za nás slušná sedmička.
Domáci pivovar
Tretím testovaným kúskom bolo pivo z kočovného pivovaru Sedem kohútov, za ktorým stojí samotný majiteľ pivovaru. Pivo s názvom Bezhlavý Mike je jeho prvým počinom. Podľa čašníka bol navarený v Stupavare.
Ide o 15-stupňové pivo v štýle Rye IPA. Pivo malo tmavo-žltú farbu, keď bolo jemne kalné. Zdobila ho hutná smotanová pena. Vo vôni, ktorá bola krásne výrazná, bol prítomný grep, červený pomaranč, zemité tóny či ríbezle.
Telo bolo výrazne sladové, rezkosť ideálna. Pivo malo tóny grepu, červeného pomaranču, zemitých tónov, chlebnatosti. Koncovka bola výraznejšie horkastá s korenistým doznievaním. Za nás to bola osmička a trocha s predstihom aj pivo večera. Lahodné, iskrivé a dobre piteľné.
Medzitým sme si objednali aj dvojicu tanierov. Jeden syrový a druhý mäsový. Dopĺňal ich chlieb, ktorý bol čerstvý a chutný. Inak v takýchto podnikoch to nie je až takým zvykom. Určite spokojnosť.
Aj pivo z Nitry
Naša štvrtá voľba padla na pivo z nitrianskeho pivovaru Hop Grup s názvom Jungle Fever. Tu sa musíme priznať, že túto „ipu“ sme pred pár týždňami pili v inom podniku a nechutila nám. Boli sme zvedaví, či išlo len o náhodu, alebo sa táto várka akosi nepodarila.
Bohužiaľ, druhá možnosť bola správna. Pivo bolo svetlo-žlté, kalné. Vo vôni bol prítomný grep, limetka či citrónová tráva. Sladový základ bol jemný, rezkosť v norme. V chuti výrazne dominovali kvasnice, až za nimi bol prítomný grep či pomaranč. Koncovka jemne horkastá s trávnatými tónmi. Za nás sklamanie a 5,5 bodu.
Večer sme ukončili pivom No Idols! z českého pivovaru Clock. Americká IPA mala svetlo-žltú, kalnú farbu. Zdobila ju nadýchaná, šľahačkovitá pena. Vo vôni klasika – grep, limetka, pomaranč. Telo bolo plné, rezkosť ideálna.
V chuti opäť okrem ovocnej klasiky aj marakuja. Doznievanie príjemne horkasté. Za nás 7,5 bodu. Fajn pitie – iskrivé, pekne vyskladané. Určite sa dalo.
Clock-Block? Spokojnosť
Pri tomto pive sme skončili. S akými pocitmi? Podnik môžeme pokojne zaradiť medzi to najlepšie, čo bratislavský a aj slovenský trh ponúka. Priemerné podniky sa od tých najlepších odlišujú detailami. Napríklad toalety boli v Clock-Blocku v takom stave, ako keby podnik otvorili pred dvoma týždňami – čisté a voňavé.
Obsluhoval nás čašník, ktorý sa po každom pive pýtal na náš názor a mal aj prehľad (tušíl, že sme robili recenziu?). V ponuke bola šestica pív – dva ležiaky, tri „ipy“ a jedna „apa“. Možno v tomto smere by mohla byť v ponuke väčšia pestrosť – napríklad jeden kyseláč či NEIPA. Ale to je len poznámka pod čiarou.
Clock-Block má urobenú aj peknú webovú stránku a stará sa aj o sociálne siete. Jednoducho moderný mix toho, čo zákazník žiada. Je potešiteľné, že takéto podniky vznikajú na sídliskách. V dobrom závidíme susedom. A majiteľovi môžeme odporúčať, aby tento model pokojne nakopíroval aj do ďalších častí Slovenska.
Keď sme tento rok zostavovali rebríček najlepších bratislavských podnikov, Clock-Block sa do desiatky o vlások nezmestil. Budúci rok to tak určite nebude.
Zhrnutie
Plusy
- pivo bolo v dobrej kondícii
- obsluha bola milá, ochotná a kompetentná
- podnik bol zariadený vkusne, moderne. Bol čistý.
Mínusy
- možno v rámci šiestich pív v ponuke ponúknuť širší mix pivných štýlov