Rebríček oPive.sk: Toto je 10 najlepších pivných podnikov v Bratislave

rebríček, Komín, pivo, pivný pohár, recenzia, 10 podnikov

Za takmer päť rokov existencie tejto stránky sme uverejnili desiatky rebríčkov či výsledkov súťaží. Vlastný rebríček nám však chýbal. Mali sme určitý rešpekt. Po dlhej úvahe sme sa však rozhodli, že sa s vami podelíme o náš pohľad na pivovarnícky trh. Ako prvý náš rebríček prinášame prehľad najlepších pivných podnikov v našom hlavnom meste.

Vybrali sme ich desať bez toho, aby sme určili konkrétne poradie. Hodnotili sme ponuku piva (ak mali aj hosťujúce pivá, bolo to určite plus), atmosféru, úroveň obsluhy, lokalitu i celkový dojem. Dôležitú úlohu zohrávalo aj to, či sme mali s podnikom negatívne skúsenosti. Výsledkom je náš zoznam, ku ktorému by sme sa chceli každoročne vracať. Podniky sme zoradili abecedne.

Damian Bottle Shop

Kde ho nájdete: Trenčianska 56F

Podnik, ktorý je schovaný v ružinovskom komplexe Rozadol na Trenčianskej ulici, je kombináciou pivotéky a podniku s remeselným pivom. Na výčape nájdete 22 druhov čapovaného piva a desiatky ďalších v pivotéke.  Úroveň cien je na lokalitu trocha vyššia, ale kompenzuje to dobrá kondícia piva aj celkový výber.

O podniku si môžete prečítať aj TU.


Feriba Pub

Kde ho nájdete: Kladnianska 10

Aj v Prievoze nájdete kvalitný pub s remeselným pivom. Podnik láka na šesť druhov čapovaného piva, domácu atmosféru aj kuchyňu. Z pohľadu pivnej ponuky môžete očakávať mix slovenského, českého i zahraničného piva. Ponuka reflektuje aj na ročné obdobie. Majiteľovi nechýba zmysel pre humor, aj keď to možno s vulgárnosťou občas trocha preženie.

Viac o podniku si môžete prečítať TU.


Hostinec Richtára Jakuba

Kde ho nájdete: Moskovská 16

Nestor remeselného piva v Bratislave nesmie v našej „topke“ chýbať. Úroveň si podnik udržuje dlhodobo, keď na výčape ponúka 12 až 13 druhov čapovaného piva. Okrem domáceho piva je v ponuke zväčša výber slovenských a predovšetkým českých pív. Za pozornosť stojí aj slušná kuchyňa. O atmosfére tu nebudeme písať, treba ju zažiť.

Rozhovor s majiteľom podniku si môžete prečítať TU.


Kollarko

Kde ho nájdete: Kollárovo námestie 23

Zaujímavý podnik na zaujímavom mieste. V tomto prípade ho nájdete v susedstve Obchodnej ulice, keď ponúka 12 druhom čapovaného piva. Základom je pivo z pivovarov Stupavar a Jama Craft Brewery, ktoré dopĺňajú aj hosťujúce kúsky. Podnik si obľúbili hlavne mladšie vekové ročníky.


Mestský pivovar Alžbetka

Kde ho nájdete: Mickiewiczova 1

Podnik otvorili len minulý rok, hneď však nabehol na úspešný koncept pivovaru Komín. Nie je to náhoda, oba pivovary majú rovnakého majiteľa. Na konci Obchodnej ulice tak nájdete v ponuke osem čapovaných pív z domácej i hosťujúcej produkcie. Za pozornosť stojí aj kvalitná kuchyňa.

Viac o pivovare si môžete prečítať TU.


Ružinovský pivovar Komín

Kde ho nájdete: Miletičova 17

Keď majitelia prišli s konceptom pivovaru na trhovisku Miletičkova, mnohí sa čudovali. V zóne, kde dominovali putiky štvrtej cenovej, vytvorili podnik na úrovni. Na výčape vás čaká kombinácia domácich i hosťujúcich pív za rozumný peniaz. Poteší aj kvalitná kuchyňa. Určite vydarený koncept.

Recenziu pivovaru si môžete prečítať TU.


Staromeštianska pivotéka

Kde ho nájdete: Kozia 12

Koncept pivotéky a baru s remeselným pivom je na trhu už dlhšie, po novom ho však nájdete na novej adrese. Smerovanie sa však nemení. Na výčape nájdete zväčša desať slovenských remeselných pív. Preferujeme vždy dni, keď je ponuka čo najviac pestrá (nielen pivá z Kastelán a Sandorfu). Aj v tomto prípade sa dá na Kozej ulici dobre najesť.

Viac o sťahovaní podniku si môžete prečítať TU.


Stupavar Pub

Kde ho nájdete: Prepoštská 4

Aj tento podnik je ukážkou toho, že na to, aby ste vytvorili dobrý koncept, nepotrebujete mať nablýskaný produkt. Stupavar Pub naplno odzrkadľuje filozofiu pivovaru. Ponúka dobrú atmosféru, pohodovú obsluhu a pivo na úrovni za rozumný peniaz. Okrem domáceho (päť až šesť kohútov) čaká na výčape aj hosťujúce pivko (jedno až tri).

Ako hodnotia rok 2018 majitelia pivovaru Stupavar si môžete prečítať TU.


Žil Verne + Be Unorthodox Craft Beer Bar

Kde ho nájdete: Panská 13

V tomto prípade sme spojili do jedného dva koncepty, ktoré nájdete na Panskej ulici 13 v priamom centre mesta. Oddeľuje ich totiž len jedna ulička a aj majitelia sa prezentujú spoluprácou. Be Unorthodox ponúka deväť druhov čapovaného piva, ktoré sú skôr zážitkové, Žil Verne stavil na mix slovenského a českého piva. V jeho prípade sú cenovky občas odvážne.

Recenziu podniku Be Unorthodox si môžete prečítať TU.


100 pív

Kde ho nájdete: Medená 33

Najmenší podnik, ktorý obsahuje náš rebríček, zaujme atmosférou, úrovňou obsluhy aj celkovým konceptom. Pivotéka a bar majú už tretieho majiteľa, každý z nich však dal podniku niečo naviac a posunul ďalej. Na výčape nájdete šesť druhov čapovaného piva. Vedenie podniku stavia na to, aby bol na výčape aj nejaký exkluzívny kúsok.

Viac o zakladateľoch a bývalých majiteľoch podniku si môžete prečítať TU.

Ktorý z uvedených podnikov je váš najobľúbenejší?

View Results

Loading ... Loading ...

Niektoré snímky, ktoré obsahuje rebríček, pochádzajú od podnikov.