Dôkaz, že „pivo“ môže ponúkať každý (Velmistr)

Velmistr, pivo, Terno, lacné pivo

Pri bežných nákupoch v supermarkete sa vždy pozrieme aj na pivnú poličku. Už dávnejšie sme v nej objavili aj pivo Velmistr. Dlho sme sa mu stránili. Za pollitrovú plechovku pýtal obchod necelých 40 centov. S obdobnými cenovými trhákmi nemáme dobré skúsenosti. Nedávno sme si povedali, že to musíme skúsiť. A tak sa nám v chladničke chladí pivo, ktorého obsah alkoholu je na úrovni štyroch percent. Jeho pôvod je neznámy. Predpokladáme však, že mohlo byť navarené v Poľsku.

Názov piva: Velmistr

Pivovar: Neuvedený

Druh piva: Výčapné pivo

Krajina: Neuvedená, na etikete je napísané len firma Wajda z Vrbového. Predpokladáme však, že pivo bolo navarené v Poľsku.

Stupňovitosť: 7,8 %

Obsah alkoholu: 4,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľový extrakt.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 0,39 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je číre.

Pena: Šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a celkom rýchlo padala.

Vôňa:  Kombinácia plechových tónov so sladom, náznakom karamel.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdne, vodnaté. Nájdete v ňom kombináciu dominujúcich plechových tónov, oxidácie, jemného sladu i medu. Koncovka je jemne horkastá. Nápoj pôsobí mydlovo, neuhladene a rozbito.

3/10

Zhrnutie

Tak sme si povedali, že pri hodnotení tohto piva budeme slušní, aby sme nikoho neurazili či nebodaj nezniesli z neba nepriazeň pivných bohov. Tento nápoj má však k ideálu veľmi, veľmi ale naozaj veľmi ďaleko. Dokonca tak, že mu dávame len tri body. Treba sa rozpisovať viac?

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.35/10 (10 hodnotenie)