Exkluzívna prvá liga z Rakúska (Kramah Bevog)

Bevog Kramah

Prvý nástrel: Rakúšania majú pomerne bohatú pivnú ponuku. Keď je u nich nejaká značka označená za najlepšiu, už to niečo znamená. Pivovar Bevog sa pritom v pivnej komunite teší veľkej obľube, čo dokazujú aj rebríčky, v ktorých obsadzuje popredné miesta. Dnes si otestujeme niečo z jeho produkcie.  Pivo Kramah zaraďujeme do štýlu India Pale Ale. Má vyšší obsah alkoholu a na leto sa hodí asi menej, napriek tomu zariskujeme. Pivo sme kúpili na pivnom festivale v Stupave.

Názov piva: Kramah Bevog

Pivovar: Bevog Craft Brewery

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: Neuvádza

Obsah alkoholu: 7,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasinky.

Farba: Oranžovo – červená.

Vôňa: Ovocný kolotoč. Cítim lesné ovocie, grep i jahody.

Pena: Hutnejšia konzistencia bielej farby si dlho držala tvar. Dalo by sa na nej kempovať.

Chuť: Už na úvod cítite, že toto pivo hrá prvú ligu. Tóny sú hutné, najmä v strede môžete zacítiť celú záhradku. Dominuje v nej grep. Koncovka je chmeľový masaker.

8/10

Zhrnutie

Výborné pivo, čo dodať. Každý dúšok je taký malý zážitok a núti vás napiť sa znova a znova. Ale k veci. Úvod začína jemne čomu pomáha aj ideálna rezkosť. Najväčším zážitkom je určite stred piva. V ňom nájdete jahody, černice a predovšetkým grep. Koncovka je brutálna horkosť. Píšem to tu preto, aby som upozornil milovníkov ležiakov – čaká vás tu horkastá víchrica. Celkovo je pivo príjemné. Pozitívom je aj to, že vyšší obsah alkoholu necítite. Dávam osmičku. Vyššie som nešiel len preto, že ma neprekvapilo a nezaskočilo. Je to taká exkluzívna prvá liga.