Hlasujte za najlepšie pivo roka 2015. Toto sú kandidáti

Ktoré pivo bolo v roku 2015 najlepšie? Aj na túto otázku dá odpoveď piaty ročník Výročnej ceny Slovenskej pivovarníckej akadémie. Tá pravidelne oceňuje pivovary, pivá či osobnosti, ktoré boli za uplynulý rok najlepšie a najzaujímavejšie. Hlasovať a vyberať víťazov trinástich kategórií budú členovia Asociácie malých nezávislých pivovarov Slovenska a členovia Akadémie.

O tzv. „pivných oscaroch“ však môžete prvýkrát rozhodnúť aj vy. Slovenská pivovarská akadémia v spolupráci s portálom oPive.sk vyhlasuje špeciálnu kategóriu. V rámci nej môžete hlasovať za „Pivo roka“. Členovia akadémie vybrali štyroch finalistov v kategórií „Pivo roka – z pivovaru, alebo aj malého remeselného pivovaru v SR bez obmedzenia veľkosti produkcie pivovaru“. A práve z nominovaných pív môžete teraz vybrať jedno, ktoré bolo podľa vás najlepšie. Nasledujúce dva týždne tak môžete hlasovať za pivo, ktoré bude ocenené výročnou cenou.


AncikristNázov piva: Ancikrist 15
Štýl: American IPA
Pivovar: Hellstork
V podstate už kultové pivo z Kočovného pivovaru Hellstork. Práve tento kúsok výrazne preslávil pivovarníkov, ktorí zahniezdili v Senici.

 

 

 


Richtár Jakub 1Názov piva: Jakub 12 %
Štýl: svetlý ležiak
Pivovar: Richtár Jakub
Pivovar, ktorý urobil pre propagáciu remeselného piva veľa. Práve tu sa začali písať prvé kapitoly pivnej revolúcie v Bratislave. 

 

 


Urpiner PremiumNázov piva: Urpiner ležiak svetlý 12 %
Štýl: svetlý ležiak
Pivovar: Banskobystrický pivovar
Pivovar, ktorý sa potácal na hrane krachu, ale svojimi produktmi dokázal, že patrí medzi najlepších. Banskobystrický pivovar sa tento rok predstaví aj na Pohode a nebude tam chýbať ani jeho ležiak.

 


Stupavar Smoked Porter

Názov piva: Smoked Porter 17
Štýl: Smoked Porter
Pivovar: Stupavar/Behind The Hills
Pivo, ktoré prišlo a valcovalo. Za jeho úspechom stojí Miroslav Bandžuch, ktorý svoje sily spojil s Ľubošom Kružicom zo Stupavaru. Spojenie kočovného a kamenného pivovaru vyprodukovalo toto nominované pivo. 

 

 


Ďakujeme, ale hlasovanie už skončilo. O jeho výsledkoch vás čoskoro budeme informovať.