IPA od staroslovanského boha (Perun Młot Swaroga)

Prvý nástrel: Pivá z poľského pivovaru Perun sme už na našej stránke testovali. Viac-menej nesklamali. Dnes si ochutnáme pivo s názvom Młot Swaroga, čo môžeme preložiť ako Kladivo Svaroga. Svarog je v slovanskej terminológii boh slnka a ohňa. Pivo je navarené v štýle India pale Ale.

Názov piva: Perun Młot Swaroga

Pivovar: Perun

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 16%

Obsah alkoholu: 6,4%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, plátky ryže, chmele, kvasinky.

Cena: Pivo stálo v prepočte 2,10 eura.

Farba: Oranžovo-hnedá. Pivo je kalné, keďže je nefiltrované.

Pena: Smotanová, vysoká. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Sladkastá. Kombinácia karamelu, lesného a citrusového ovocia. Zachytiť môžete med, karamel, čučoriedky či jemný korenistý dozvuk.

Chuť: Sladový úvod je nevýrazný o to viac sa prejavuje brucho. Vyskakuje hlavne lesné ovocie. Rozoznať môžete ríbezle, hrozno, broskyne či melón. Koncovka je horkastá na štýl podpriemerne.

8/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Výborne piteľné a pekne vyskladané. Najsilnejšia je zaujímavá ovocná linka, ktorá je pekne vyskladaná a ponúka pekné predstavenie. Pekne sa ukazujú hlavne rôzne druhy ovocia. Koncovka je na štýl horkastá podpriemerne. Aj sme uvažovali nad tým, do akej miery je štýlovo toto pivo trafené. Ale je to nepodstatné. Najdôležitejší je celkový dojem. Pivo nemalo žiadnu chybu. Dávame osmičku. Veľmi príjemný kúsok.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.67/10 (3 hodnotení)