Jahody vo vianočnom pive? Možno áno, možno nie (Zlatý prasátko 2023)

Clock - Zlatý prasátko 2023 tit

Dnes ochutnáme pivo z pivovaru Clock. Nesie meno Zlatý prasátko 2023 a pivovar ho predstavuje nasledovne: „Strawberry Double NEIPA s jemným ovocným nádychom, príjemnou horkosťou, strednou plnosťou a krémovou textúrou, ktorú vytvára značné množstvo pšeničných a ovsených vločiek. Farba je tmavozlatá až medená vďaka použitiu pšeničných vločiek a sladu.

V chuti a vôni sa objavujú tóny jahôd a červeného ovocia, ktoré sú spôsobené dvoma chmeľmi – Belma, americký chmeľ s výraznou chuťou a vôňou jahôd, a Barbe Rouge, francúzsky chmeľ s tónmi červeného ovocia, jahôd, malín a čerešní. Celý ovocný profil piva bol umocnený pridaním jahôd do hlavného kvasenia.“

Názov piva: Zlatý prasátko 2023

Pivovar: Pivovar Clock

Druh piva: Double NEIPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  7,2%

Zloženie: Voda, jačmenné a pšeničné slady, pšeničné a ovsené vločky, upravený chmeľ a jahody.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Zlatistá s ružovým nádychom.

Pena: Vysoká so šľahačkovitou štruktúrou. Len pomaly padala.

Vôňa: Jahody sú na prvom mieste. Okrem nich zachytíte aj grep, marakuju či marhule.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuť kombinácia jahôd, grepu, marakuje, prezretých marhúľ, pomarančov aj broskýň. Horkosť ja na štýl výraznejšia. Doznievanie ovocné s korenistou stopou.

7/10

Zhrnutie

Ako môže dopadnúť silnejšia NEIPA, do ktorej „nahádžete“ jahody? Jahody sú pomerne výrazné, nedominujú však. Cítite ich však a dávajú tomuto pivu tvár. Len sme sa bavili, či by iné ovocie nebolo v tomto prípade vhodnejšie. A asi sme sa zhodli, že by to asi dopadlo lepšie. U nás toto pivo skončilo na sedmičku. Už sme pili aj podarenejšie kúsky z tohto pivovaru.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)