JAMA: Chalani zhora nás vedia stále niečim prekvapiť

Opäť to nebola nuda. Máme za sebou pivovarnícky rok 2016 a môžeme bilancovať. Pre niekoho bol prelomový, pre iného stabilizačný. Portál oPive.sk sa rozhodol na prelome rokov uskutočniť veľkú anketu medzi pivovarníkmi a odborníkmi, ktorí sa pohybujú okolo piva. Dnes odpovedá sládok a majiteľ pivovaru JAMA Craft Brewery Martin Lučko.

 

Ako hodnotíte rok 2016 z pohľadu pivovarníka?
Bol to druhý rok pôsobenia na trhu. Podarilo sa nám splniť náš plán, ktorý sme si na začiatku roka dali. Takže úspešne.

Čo bolo pre vás udalosťou roka?
Udalostí bolo v pivovarníckom svete teda dosť. Úprimne neviem, ktorá z nich bola top. Asi varenie Krakena u nás v pivovare. Na to sa asi nezabudne nikdy 😀

Aké problémy trápia podľa vás sektor pivovarníctva?
Je to taká otrepaná klasika. Celý podnikateľský sektor, celý teda nie, ale my čo nie sme “naši ľudia“ musíme bojovať s úradníckou mašinériou a stále nás chalani z hora dokážu prekvapiť niečím novým.

Čo vám urobilo v roku 2016 najväčšiu radosť?
Asi to, že sme konečne zastabilizovali várky piva a asi najviac Fa king. Vymysleli sme ho s kamošom Tomášom len tak z nenazdajky pri pive. A bolo vymaľované.

Aký bude podľa vás rok 2017? Čo bude pre vás najväčšou výzvou?
Výzvou bude udržať nakopnuté tempo a vyrobiť viac piva. Začiatok roka asi bude ťažší, keďže naša sladková Lívia odchádza na najkrajšiu “dovolenku“ a okrem výroby budem musieť riešiť aj personálne otázky. Okrem toho pripravujeme novú sadu etikiet a ešte sú v zálohe aj iné plány. Všetko dobré v novom roku priatelia pivári.