Pivovary i podniky bojujú. Pozitívnych príkladov pribúda

Podniky a pivovary bojujú

Áno, situácia je kvôli pandémii nového koronavírusu zlá. Dokonca by sme mohli hovoriť, že prevádzkovatelia podnikov, reštaurácií aj pivovarov môžu zažívať najťažšie chvíle v biznise. Nájdu sa však aj príklady, ktoré ukazujú, že bojovať treba.

Zastrešenie terás

Hlavným problémom podnikov je to, že predaj môžu realizovať len cez okienko alebo terasu. Ale sedieť v najbližších týždňoch a mesiacoch na terase sa len tak ľahko nebude dať. Jediným riešením je tak zastrešenie terás.

Na trhu  sa už objavilo niekoľko podnikov, ktoré zaimprovizovali a takéto terasy postavili. V Bratislave sú to podniky ako Kollarko, Komín či Carisimo, v Žiline zase Beervana. Tá sa so svojou stavbou pochválila na sociálnej sieti.

Beervana

„Ešte doriešiť pár detailov a môžeme fungovať na plné pecky. Obrovská vďaka patrí Československej pivotéke, ktorá nám stan na zimnú sezónu zapožičala. Máte to u nás,“ napísali na sociálnej sieti majitelia podniku a kočovného pivovaru.

E-shop ako nutnosť

Na situáciu museli reagovať aj majitelia pivovarov. A reagovali logicky – otvorením e-shopov. Internetový obchod či dovoz tak nájdete prakticky vo všetkých minipivovaroch, ktoré produkujú viacero pivných štýlov. Jedným z posledných príkladov je e-shop pivovaru Sandorf.

Sandorf pivá

Áno, pivovarníci by asi radšej plnili sudy a zásobovali podniky, ale doba je krutá. Aj toto je cesta, ako sa udržať nad hladinou. Schválne, skúste sa pozrieť na stránky vašich obľúbených pivovarov, čo tam nájdete.

Konečne adventný kalendár

Prichádzajú Vianoce. Už niekoľko rokov sme obdivovali, ako v susedných štátoch na trhu ponúkali pivné adventné kalendáre. Tento rok sa dočkajú aj priaznivci slovenského piva. Na trh totiž príde prvý slovenský adventný kalendár s pivami od minipivovarov.

Na trh ho prinesú páni zo Salónu piva. Za normálnych okolností by asi takýto produkt neriešili. Je tu koronadoba a veci sa musia riešiť inak, odvážne. Aj preto ponúknu takýto produkt. Uvidíme, akú odozvu bude mať a či sa nestane tradičnou súčasťou predvianočného času.

Do plechoviek

Isté je, že v najbližších mesiacoch budú pivovary odkázané na predaj fľaškového piva. Teda ak nemajú možnosť plniť pivo do plechoviek. Tu treba povedať, že ponuka sa v tomto smere rozširuje. Pivá do plechu plní po novom napríklad najväčší bratislavský pivovar General.

Plechovky General

Plechovkami sa však pochválil aj pivovar Huncút či Piešťanský pivovar ŽiWell. Určite je to oživenie ponuky. A ak je plechovka správne naplnená, je určite vhodným obalom. Z tejto zmeny a rozšírenia ponuky sa určite tešíme.

Prečítajte si aj

Prazdroj zisťoval, ako sú na tom krčmy. Ohrozené sú tisícky miest

Snímky: Pivovary a podniky