Keď do piva hodíte papáju (Killer Clown)

Killer Clown – Papaya Red IPA

Český kočovný pivovar Crazy Clown je známy tým, že experimentuje a snaží sa ponúkať pivá, ktoré sú nezvyčajné. Či môžeme označiť nálepkou nezvyčajné aj Red „ipu“ s papájou je na polemiku. Práve takúto charakteristiku má totiž ich kúsok s názvom Killer Clown.

Pivovar ho na trh uviedol ešte pred Vianocami a predstavil ho nasledovne. „Na naše pomery výrazne horké a grapefruitového pivo, ale aj veľmi voňavé – ešte aby nie, pivo ležalo na poriadne dávke sušené papáje, ktorú sme predtým naložili do Cointreau (ovocný likér, pozn. red.). Piteľnosť je nebezpečne vysoká a keď si necháte pár fliaš pod stromček, garantujeme vám, že na štedrý večer bude u Vás pekne veselo!“

Názov piva: Killer Clown – Papaya Red IPA

Pivovar: Crazy Clown

Druh piva: Red IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu: 6,4%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľové produkty, papája.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Červená. Pivo je jemne kalné.

Pena: Hutná, vysoká, smotanová.

Vôňa: Kombinácia papája, ríbezlí, pomaranču.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti nájdete grep, červený pomaranč, kvetinky aj papáju. Horkosť je výrazná, doznievanie ovocné.

7.5/10

Zhrnutie

Podarené pivo. Hutné, pekne vyskladané a iskrivé. Ovocná zložka je výrazná, nie je však divoká. Prechody sú príjemné, piteľnosť na obsah alkoholu dobrá a celkové vyznenie príjemné. Za nás je to 7,5 bodu. Pokojne ochutnajte. Je to také pivo do pohody, žiadna extravagancia.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)