Divočina z americkej Kalifornie (Hop Diggity DIPA)

Mother Earth Brew Co. - Hop Diggity DIPA

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme americký kúsok, ktorý nám priamo spoza oceánu doručil náš čitateľ Boris. Spáchal ho pivovar Mother Earth Brew Co., ktorý sídli v meste Vista. To nájdete v Kalifornii, v štáte, ktorý sa výrazným spôsobom podpísal pod americkú pivnú revolúciu. Stačí sa pozrieť do mesta San Diego, kde v priebehu niekoľkých rokov vyrástli desiatky remeselných pivovarov. Na odkaz tohto mesta sa odvoláva aj pivovar Mother Earth Brew Co. Ten svoje prvé kroky urobil v roku 2008, za ten čas sa stihol etablovať na domácej pôde. My si posvietime na kúsok s názvom Hop Diggity, ktorý zaraďujeme do štýlu Double India Pale Ale.

Názov piva: Hop Diggity DIPA

Pivovar: Mother Earth Brew Co.

Druh piva: Double India Pale Ale

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená.

Obsah alkoholu: 8,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Pivo nám dal na otestovanie náš čitateľ Boris. Ďakujeme mu za to.

Farba: Oranžovo-červená. Pivo je kalné.

Vôňa: Divoká a surová. Zachytil som grep, pomaranče, ale aj karamel, škoricu i sladké drievko. Vôňa je mnohorozmerná a určite v nej zachytíte aj iné zložky.

Pena: Smotanová. Rýchlo padala a jemne krúžkovala pohár.

Chuť: Divoká jazda. Začína to už v sladovom úvode, naplno vystrelí v strede. Tu nájdete kyslé ovocie (grep, pomaranč, limetka), ale aj kávové tóny, karamel, sladké drievko a výrazne aj alkohol. Musíte ich vnímať rýchlo, lebo ako prišli, tak aj odišli. Koncovka je jemne horkastá.

7/10

Zhrnutie

Tak toto je divočina. Najprv to rýchlo vystrelí a potom rýchlo padá. Aj keď proti hutnosti tónov nemôžete nič povedať, ich trvanie je krátke a pripomínajú bodnutie včely. Jednoducho nenájdete peknú gradáciu, len uragán viacerých chutí, ktorý sa okolo vás preženie. Najvýraznejšie cítite karamel, jemne kávové tóny  a sladké drievko. Nad všetkým tu však dominuje alkohol. Tento kúsok je masaker a dobrodružstvo zároveň. Ako keď sa snažíte skotiť divokého koňa a nedarí sa vám. Dávam sedem bodov. Ak budete mať možnosť, ochutnajte. Aj takto chutí Amerika.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)