Keď je Session IPA pivným zážitkom (Metropolitan)

Metropolitan, Session IPA, Falkon, recenzia, české pivo

Český kočovný pivovar Falkon Idependent Brewery je na pivovarníckej scéne už od roku 2012. V jeho ponuke nájdete zväčša silnejšie kúsky, ktoré najmä pre pivných fajnšmekrov môžu znamenať príležitosť pre pivné dobrodružstvo. V jeho ponuke sú silnejšia aj slabšie pivá (narážame na obsah alkoholu). Dnes ochutnáme kúsok, ktorý zaradíme do druhej kategórie. Pivo s názvom Metropolitan. Ide o kúsok navarený v štýle Session IPA. Na etikete sme si všimli jednu nezrovnalosť. Na jedno mieste je IBA uvedené na úrovni 50, na ďalšom mieste 45.

Názov piva: Metropolitan

Pivovar: Falkon Independent Brewery

Druh piva: Session IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: 12°                  

Obsah alkoholu: 5,0 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady (plzeňský, mníchovský, Biscuit, Caraamber), chmeľové produkty (Magnum, Simcoe, NZ Cascade, Citra, Nelson Sauvin), kvasinky.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme v prepočte zaplatili 3,20 eura.

Farba: Zlatistá, kalná.

Pena: Šľahačkovitá, vysoká. Vystúpala vysoko a pomerne rýchlo padla.

Vôňa: Kombinácia grepu, limetky, ale aj medu a korenín.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, podobne je na to aj telo. V ňom nájdete kombináciu grepu, pomaranču i náznakov cukríkov a kvetiniek. Koncovka je príjemne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Tak prekvapivé pivo. Väčšina pív tohto štýlu sú charakteristické neuhladenosťou, keď chmeľ v slabšom tele pôsobí trocha drsnejšie. V tomto prípade je telo lahodné a pekne zaoblené. Kúsok tak ponúka zaujímavý mix, ktorý je nezvyčajný, iskrivý a piteľný. Určite môžeme odporúčať. Priamočiare, dobre piteľné a netuctové pivo. Za nás silných osem bodov. Parádne pivo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8/10 (2 hodnotení)