Keď tradičný pivovar varí štýl IPA (Lubuskie IPA)

Browar Witnica, IPA, poľské pivo

Poľský rok Browar Witnica si tento rok pripomína 170 rokov. Za ten čas toho stihol zažiť naozaj veľa. Napríklad v roku 2009 doň vstúpil nový investor, ktorý postupne inovoval a redizajnoval portfólio. To je pomerne široké a okrem piva obsahuje aj rôzne iné nápoje. My si dnes ochutnáme pivo, ktorým pivovar reagoval na trendy na poľskom trhu. Nesie názov Lubuskie IPA.

Názov piva: Lubuskie IPA

Pivovar: Browar Witnica

Druh piva: India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 5,6 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, mníchovský slad, slad Pale Ale, chmeľ (Centrnnial, Citra, Amarillo, Chinook, Cascade), Zeus, kvasinky US-05.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte 1,30 eura.

Farba: Medená, pivo je jemne kalné.

Pena: Smotanová, hutná. Pomerne rýchlo padala.

Vôňa: Jemná, citrusová. Rozoznať môžete limetku, grep i pomaranč.

Chuť: Sladový základ je výrazný a určuje tvár piva v prvej polovici. Telo je hutné a nájdete v ňom kombináciu červených pomarančov, grepu i karamelu. Koncovka je výrazne horkastá a horkosť doznieva ešte niekoľko sekúnd po dopití.

6.5/10

Zhrnutie

Nie je to pivo, na ktoré budeme nejako spomínať. Je to taká jemne nadpriemerná IPA, ktorej hlavným plusom je celkom čisté vyskladanie. Mínusom je drsná horkosť. Pivo má vraj 75 IBU (jednotky horkosti) a asi tomu aj veríme. Najmä doznievanie dá pripomenúť to, čo ste pili. Za nás je to 6,5 bodu. Pilo sa to celkom dobre, pomáhala aj rezkosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5/10 (2 hodnotení)