Keď kocúr naháňa višne v čokoláde (Czarny Kot Wiśnia)

Czarny Kot wisna z czekolada

Prvý nástrel: Povedali sme si, že tu nemôžeme ochutnávať len známe značky. Občas by sme to tu chceli osviežiť aj kúskom, ktorý si všetci zapamätáme. Aj preto sme v poľskej pivotéke siahli na pivo s názvom Czarny Kot Wiśnia z Czekoladą. Vo voľnom preklade ide o čierneho kocúra s príchuťou višňa a čokoláda. Nikto z nás neverí, že pôjde o dobré pivo. Ale žiadne predsudky nemáme, len sme v úvode úprimní.

Názov piva: Czarny Kot Wiśnia z Czekoladą

Pivovar: Browar Czarny Kot

Druh piva: Ochutené pivo

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,0 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, karamel, cukor, aróma. (Podľa etikety toto pivo neobsahuje chmeľ.)

Farba: Oranžovo – hnedé.

Vôňa: Cukríkovo – višňová. Zachytíte čokoládu, ale aj údené tóny.

Pena: Stredne hustá konzistencia si dlho tvar nedržala.

Chuť: Úvod začína celkom vysoko. A na prekvapenie necítite, že ide o ovocnú „miešanicu“. V strede postupne zachytíte najprv čokoládu, potom aj višne. Ovociu patrí druhá polovica piva. V koncovke chmeľ nehľadajte.

5/10

Zhrnutie

Nebolo to zlé. Práve naopak, dalo sa to piť. Oceňujem hlavne to, že višňová zložka nedominovala na plnej čiare. Pivo bolo celkom vyrovnané. Sladový úvod bol nevtieravý, v strede sa už naplno prejavovali čokoláda a višňa. Ak by sme to porovnávali so „skutočnými“ pivami, asi by sme tu veľa kritizovali. My to hodnotíme ako ochutené pivo. To neprepadlo, aj keď piteľnosť bola horšia. Pivo bolo na moje pomery ťažšie. Nie je však len sladkastá malinovka. Dávam päťku. Pokiaľ na tento kúsok v Poľsku natrafíte a máte radi ochutené pivo, vyskúšajte.