Jedna z naj domácich „neíp“, ktorú sme testovali (Queen of Ales)

Queen of Ales

Piešťansky pivovar ŽiWell patrí už medzi slovenské remeselné stálice. V kúpeľnom meste ho otvorili na jar 2015 a za ten čas si stihol vybudovať početnú komunitu fanúšikov. Dôkazom toho je aj to, že v Piešťanoch museli meniť varne za väčšie. Dnes zaraďujeme ŽiWell medzi väčšie minipivovary. Jeho produkcia je bohatá a stále niečím novým prekvapia. Z jeho ponuky dnes ochutnáme kúsok, ktorý nesie názov Queen of Ales. Ide o pivo navarené v štýle New England IPA.

Názov piva: Queen of Ales

Pivovar: Piešťanský pivovar ŽiWell

Druh piva: New England IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14°

Obsah alkoholu: 6,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný, pšeničný a ovsený slad, chmeľ, kvasnice.

Cena: Za štvorbalenie pív z pivovaru ŽiWell sme zaplatili necelých 11 eur.

Farba: Tmavo-žltá. Pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, nadýchaná. Mala šľahačkovitú konzistenciu a len pomaly padala.

Vôňa: Výrazná, ovocná. Kombinácia pomaranču, pomela, ananásu či grepu.

Chuť: Sladový základ je výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia grepu, pomaranču, pomela aj ananásu. Cítiť aj náznaky plechovosti. Horkosť je nevýrazná, doznievanie ovocné.

8/10

Zhrnutie

Príjemná NEIPA. Musíme dopredu povedať, že jedna z najlepších slovenských, ktoré sme oficiálne testovali. Aj keď v tomto smere to slovenským pivovarom až tak „nevarilo“. Pivo je zahmlene (aj keď trocha tmavšie ako malo byť), vôňa je výrazná a chuť džúsová. Rozhodovali sme sa medzi 7,5 a 8 a nakoniec to bola vyššia známka. Veľmi dobrá piteľnosť a prevedenie. Palec hore do Piešťan.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.33/10 (12 hodnotenie)