Keď kyseláč spojíte s ananásom (Berliner Weisse Pineapple)

Hallo, Mikkeller, Berliner Weisse

Za vznikom dánskeho kočovného pivovaru Mikkeller je zaujímavý príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. Dnes jeho pivo poznajú po celom svete. Aj dnešný kúsok bol navarený v Belgicku. Nesie meno Hallo ich bin Berliner Weisse Pineapple a ide o tzv. kysláč, pri ktorého výrobe bol použitý aj ananás.

Názov piva: Hallo ich bin Berliner Weisse Pineapple

Pivovar: Mikkeller

Druh piva: Sour/ Berliner Weisse

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ananás, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili 4,50 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné.

Pena: Jemná, šľahačkovitá. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Kyslastá. Nájdete v nej octové, vínne a jemne aj ananásové tóny.

Chuť: Už od úvodných dúškov sa k slovu hlási citrusová kyslosť. Telo prázdnejšie, vypĺňa ho kyslosť citrónu, limetky a jemne aj ananásu. Horkosť v tomto pive nehľadajte.

7.5/10

Zhrnutie

Ľahké, svieže a prudko piteľné pivo. Plusom je hlavne to, že žiadna zložka nekričí. Ovocnosť, kyslosť i jemné náznaky sladovosti sú v rovnováhe. Všetko na seba pekne nadväzuje. Ak by sme mali niečo pohaniť tak je to ananás. V pive je prakticky nebadateľný. Aj preto dávame body dole. Summa-summárum je to za 7,5 bodu. Ak máte radi kyseláče, toto pivo zapasuje.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)