Kombinácia melón, mäta a kyseláč? Viac ako podarená (Fountain of Youth)

Luhačovice a UNT a Partizán - Fountain of Youth

Zjednodušene by sme mohli povedať, že kyseláče sú pivný štýl, ktorý polarizuje pivárov. Tí ho buď milujú, alebo nemusia. Nič medzi tým akoby neexistovalo. Ide pritom o kategóriu, ktorá na trh ponúka netradičné kúsky. Dôkazom je aj pivo Fountain of Youth. Ten vzišiel zo spolupráce troch pivovarov: Unorthodox Brewing, Lázeňský pivovar Luhačovice a Partizán Brewery.

Pivo predstavil Unorthodox Brewing nasledovne: „Sour s Honeydew melónom, čiže sladkým alebo medovým melónom a mätou, s 5.2% alkoholu.  Fountain of Youth je veľmi príjemné, osviežujúce pitie, v ktorom sa mieša ovocná kyslosť s chuťou a vôňou melónu a mäty. Nebudete síce po nej večne mladý, ako keď sa vykúpete v mýtickej Fontáne mladosti, no na chvíľu zabudnete na každodenné starosti a osviežite sa.“

Názov piva: Fountain of Youth

Pivovar: Lázeňský pivovar Luhačovice + Unorthodox Brewing  + Partizán Brewery

Druh piva: Sour

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5,2%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky, cukrový melón, mäta.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Zlatistá, pivo je takmer číre.

Pena: Hutná, smotanová, zložená z mikrobubliniek.

Vôňa: Melón aj mätu cítite. Okrem nich aj grep či liemtu.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia melónu, limety, grepu, náznakov broskýň aj mäty. Pekne sa kombinuje sladkosť a kyslosť, ktorá je trafená presne. Horkosť je nevýrazná, doznievanie kyslasté.

Zhrnutie

Tak tento kúsok musí zaujať aj tých, ktorí nemajú radi kyseláče. Tento kúsok je pekne vyskladaný, príjemne iskrivý a netuctový. Najmä melón je citeľný a dáva ráz tomuto pivu. Mäta nie je až taká výrazná, ale kto chce, ten ju tam nájde. Za nás je to podarený kúsok a osmička. Určite pochvala.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7.71/10 (7 hodnotenie)