Keď názov dokonale vystihuje obsah fľaše (Whisky Chocolatte)

Whisky, Hop Grup, Chocolatte, pivo, recenzia, Stout

Nitriansky pivovar Hop Grup posledné dva roky dokazuje, že patrí medzi slovenskú pivovarnícku špičku. Potvrdzuje to aj nezvyčajnými kombináciami. Dnešný kúsok s názvom Whisky Chocolatte na prvý pohľad nechce kombinovať neskombinovateľné. Kakao, mlieko a whisky by mohli pasovať. A čo môžeme od piva očakávať? Pivovar ho predstavuje nasledovne: „Tento nápad dlho čakal na spravenie, lebo sú to veci ktoré celkom idú dokopy, ale, už keď sa do toho spojí jemná údenosť v štýle škótskeho Laphroaig, trocha to zamieša karty. Funguje to ale výborne.“

Názov piva: Whisky Chocolatte

Pivovar: Hop Grup pivovar Nitra

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 14,5°

Obsah alkoholu: 5,3 %

Zloženie: Voda, jačmenné slad, chmeľ, kakaové bôby, laktóza, kvasinky.

Cena: Pivo nám na otestovanie dal samotný pivovar.

Farba: Čierna. Pri pohľade do protisvetla zachytíte fialové odtiene.

Pena: Vysoká, jemná, šľahačkovitá. Pomaly padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia čokolády, sušených sliviek, smotany aj náznakov orieškov.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo stredne plné. Ponúkne kombináciu mliečnej čokolády, kakaka, toastu, ale aj náznakov sušených sliviek či jemnej slaninky.

8/10

Zhrnutie

Názov piva dokonale odzrkadľuje to, čo sa ukrýva vo fľaši. V pive nájdete jemné náznaky dymu a údených tónov, tie však nekričia, ale pekne dopĺňajú čokoládovo-kávové telo. Všetko je to pritom zaobalené do smotanovej linky, ktorá zjemňuje celý kúsok. Tóny sú čisté, ich hutnosť primeraná obsahu alkoholu. Za nás je to osem bodov. Nezvyčajné a zaujímavé pivo, ktoré nepôsobí prvoplánovo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.42/10 (6 hodnotenie)