Jednoducho svetové pivo, ktoré navarili u susedov (IPA Tone 0202)

Sibeeria - IPA Tone 0202

Český pivovar Sibeeria má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho majitelia sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. V roku 2020 sa im po rokoch príprav podarilo otvoriť vlastný pivovar.

Dnes ochutnáme pivo s názvom IPA Tone 0202. Pivovar sa rozhodol v názve používať kódy. V tomto prípade 0202 označuje pivný štýl New England IPA, XX02 sériu piva. Pri výrobe piva boli požité chmele: Citra 83 %, Sabro 17%.

Názov piva: IPA Tone 0202

Pivovar: Siberia Brewery

Druh piva: New England IPA

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 17°

Obsah alkoholu:  6,6%

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ovsené vločky, upravený chmeľ.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili päť eur.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je zahmlené.

Pena: Vysoká, hutná so smotanovou konzistenciou.

Vôňa: Intenzívna, výrazná. Dominancia citrusového ovocia, rozoznať môžete pomelo, ananás, marakuju, grep či pomaranč.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia pomela, prezretých marhúľ, marakuje, ananásu či pomarančov a limetky. Horkosť je nevýrazná, doznievanie citrusov s náznakmi korenistej linky.

8.5/10

Zhrnutie

Ukážková a treba povedať, že aj výborná NEIPA. Džúsová, výrazne ovocná a iskrivá. Prechody sú príjemné a tóny pekne zaoblené. Jednoducho je to podarené pitie, ktorému pomáha aj dobrá piteľnosť. Za nás je to 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.75/10 (2 hodnotení)