Keď oživíte mŕtvu pivovarskú značku (Pater Dubbel)

História belgickej značky Corsendonk je pekne stará. Jej korene siahajú až do roku 1398. Práve v tom čase existoval pivovar, ktorý produkoval pivo pod touto značkou. Jeho história sa však skončila v roku 1784. Neskôr sa na mapu vrátila v mene hotelového komplexu, pivo však chýbalo. To sa zmenilo v roku 1983, kedy sa značka vrátila na pivovarskú mapu. Najskôr ako značka, potom ako pivovar. Jeho produkty mohli ochutnať aj slovenskí pivári. Kúsky tohto pivovaru totiž niekoľkokrát predstavil aj reťazec Lidl. My si dnes ochutnáme pivo s názvom Pater Dubbel.

Názov piva: Corsendonk Pater Dubbel

Pivovar: Brouwerij Corsendonk

Druh piva: Abbey Dubbel

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za štyri pivá s objemom 0,33 litra sme zaplatili necelých šesť eur.

Farba: Tmavo-hnedá s fialovým odtieňom.

Pena: Vysoká, šľahačkovitá. Pomerne rýchlo padala a krúžkovala náznakmi pohár.

Vôňa: Výrazný karamel. Okrem neho zachytíte aj oriešky, kávu, kolový nápoj i sladké drievko.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, podobne je na tom aj telo, ktoré nie je až také plné. Ponúka kombináciu karamelu, orieškov, korenín i čierneho ovocia. Koncovka je horkastá len platonicky.

7/10

Zhrnutie

Príjemné pivo, ktoré však nijako výrazne nezaiskrí. Ponúka karamelové predstavenie, ktoré sa tiahne celým pivo. Je ozvláštnené korením i ovocnými tónmi. Vyskladanie je fajn, chýba však gradácia aj niečo iskrivejšie. Aj preto dostáva tento kúsok sedem bodov. Určite stojí za vyskúšanie, my sme však pili už aj lepšie belgické pivá.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.67/10 (3 hodnotení)