Košická podarená verzia tmavého ležiaku (Sanct Florian, 2022)

Hostinec - Sanct Florian 2022

Občas nás trocha mrzí, že na našich stránkach neprinášame pestrejšiu paletu recenzií. Že nerecenzujeme viac slovenských pivovarov. Je to spôsobené dvoma faktormi. Tým prvým je to, že mnoho slovenských pivovarov má obmedzený predaj a kúpite ich len okolo komína. Druhým faktorom je kvalita. Keď nie je čo pochváliť, tak to radšej von ani nedávame.

Po dlhšom čase sme mali možnosť kúpiť si pivo z košického pivovaru Hostinec. Ten patrí medzi  naše obľúbené zastávky. Dnes z jeho produkcie ochutnáme pivo s názvom Sanct Florian. Už sme ho raz testovali a chutilo.  Boli sme zvedaví, či si tento tmavý ležiak drží nastavenú latku.

Názov piva: Sanct Florian

Pivovar: Pivovar Hostinec

Druh piva: Tmavý ležiak

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 16°

Obsah alkoholu:  6,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 3,49 eura.

Farba: Čierna

Pena: Vysoká, nadýchaná s jemnou šľahačkovitou štruktúrou.

Vôňa: Kombinácia kakaa, čokoláda, pražených sladov, karamelu aj náznakov bobuľuvitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia čokolády, kakaa, sušienok, náznaky černíc i kávy. Jemne cítiť aj kvasinky. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie suchšie s kakaovým profilom. Alkohol je jemne cítiť.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pitie. Hutné, iskrivé a hrejivé. Vyskladanie je podarené, k absolútnej dokonalosti chýbajú o čosi čistejšie tóny. Celkovo je to však podarené pitie, ktoré zaujme príjemnou kombináciou sladkých, kakaových aj horkastých chutí. Za nás je to 7,5 bodu. Spokojnosť a môžeme odporúčať.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.13/10 (4 hodnotení)