Keď sa veľký hráč zahrá na malého (Stiegl Max Glaner’s Wit)

Stiegl Max Glaner’s Wit

Prvý nástrel: Že si veľké priemyselné pivovary všímajú svoju „minikonkurenciu“, nie je nič nové. Niektoré sa  dokonca odvážia ponúknuť svojim zákazníkom netypické pivné štýly. Netypické hlavne z pohľadu veľkých hráčov. Do tejto kategórie môžeme zaradiť aj rakúsky pivovar Stiegl. Ten pred časom uviedol na trh špeciálnu limitovanú edíciu pív Max Glaner’s. Tie boli označené nálepkou, ktorá poukazovala na to, že pivo je varené pomaly. Jedno z nich si dnes otestujeme. Ide o pivo štýlu Witbier.

Názov piva: Stiegl Max Glaner’s Wit

Pivovar: Stieglbrauerei zu Salzburg

Druh piva: Witbier

Krajina: Rakúsko

Stupňovitosť: 12 %

Obsah alkoholu: 5,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, chmeľ, pomarančová kôra, koriander, kvasinky.

Cena: Za pivo sme zaplatili v rakúskom supermarkete 1,99 eura.

Farba: Slamová farba. Pivo má kalnú farbu, keďže je nefiltrované.

Vôňa: Banány, karamel, jemne kvetinky i marhule. Mnohorozmerná vôňa.

Pena: Šľahačková, vystúpala do výšok. Rýchlo však padla.

Chuť: Už úvod je iskrivý a v ďalšom priebehu sa tóny šplhajú vyššie. V strede nájdete kombináciu karamelu, medu, kvetiniek, pomarančov, ale aj cukríkov. Koncovka je horkastá mierne.

6.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo. Nevtieravé, celkom lahodné a ľahké. Najvýraznejšia je linka v strede, kde sa pekne kombinuje karamel, kvetinky i citrusové ovocie. Po oteplení sa k slovu dostáva aj koriander. V závere cítite aj nevýraznú horkosť. Pivo je vodnaté, čo pomáha piteľnosti. Tej pomáha aj hutnosť tónov, ktorá určite nedosahuje maximá.  Pivo sa pije príjemne. Určite to nie je nejaký skvost, ale na to, že ide o pivo zo supermarketu, je to fajn. Dávam 6,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
0/10 (0 hodnotenie)