Red Ale z Liptova? Také pitie do pohody (Red Alert)

Čierny kamen - Red Alert tit

Red Alert je pivo, ktoré na trh uviedol pivovar Čierny kameň, ktorý nájdete v Liptovských Revúcach. Je to obec, ktorú by ste možno mohli navštíviť v rámci letných prázdnin. Nachádza sa v oblasti, ktorú hojne navštevujú turisti. Stačí odbočiť, keď idete z Donovál do Ružomberka, alebo opačne. Ale vráťme sa k dnešnému kúsku. Ten je navarený v štýle Red Ale. Ten nie je na našich končinách až tak rozšírený, tak sme zvedaví ako sa podaril.

Názov piva: Red Alert

Pivovar: Pivovar Čierny kameň

Druh piva: Red Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5%

Zloženie: Voda, jačmenný, ražný a pšeničný slad, chmeľ, kvasnice,

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili 2,50 eura.

Farba: Tmavo-hnedá. Pivo je kalné.

Pena: Vysoká so smotanovou konzistenciou. Bola zložená z mikrobubliniek a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia ríbezlí, červeného pomaranču, karamelu, zemitých tónov aj náznakov čokolády.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť jemne nižšia. V chuti kombinácia karamelu, sušienok, grepu, ríbezlí, zemitých tónov aj pomarančov či mliečnej čokolády. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie horkasté s nádychom červeného ovocia. Cítiť jemné náznaky kvasníc.

7/10

Zhrnutie

Také pitie do pohody. My podobné pivá zaraďujeme do kategórie „chľastacie“. Na vysvetlenie, viete pri nich zostať celý večer a príjemne sa pijú. Nie ej to žiadny pivný orgazmus, len poctivo navarené pitie. A presne taký je aj tento kúsok. Ak by bola čistota tónov o čosi vyššia, vyššia by bola aj výsledná známka. Takto je to sedmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
5.55/10 (10 hodnotenie)