Keď si v Hurbanove všimli marec (Zlatý Bažant Marcové)

Zlatý Bažant Marcové

Prvý nástrel: Kategória polotmavých pív vo veľkých pivovaroch nie je veľmi obľúbená. Možno je to spôsobené aj tým, že takéto pivo nemusí chutnať každému. Aj keď sa jedná o kúsok, ktorý si berie niečo aj zo svetlého, aj z tmavého piva. Možno preto svoju ponuku rozšíril jarným špeciálom náš najväčší pivovar Heineken. Na trh uviedol pivo s názvom Zlatý Bažant Marcové. Ide o polotmavý ležiak.

Názov piva: Zlatý Bažant Marcové

Pivovar: Heineken Slovensko

Druh piva: Märzen

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13%

Obsah alkoholu: 5,2%

Zloženie: Voda, jačmenný slad bavorského typu, chmeľ.

Farba: Medená. Pivo je číre.

Vôňa: Kombinácia karamelu a jemných ovocných tónov. Cítim aj kávu.

Pena: Konzistencia v norme. Celkom rýchlo však padala.

Chuť: Prvotné sladové tóny sú celkom vysoko postavené. Slad plynule prechádza do stredu. V ňom dominuje karamel, ale aj káva. Oproti iným „marcom“ nie je pivo až také sladké. Koncovka je chmeľová len platonicky. Rezkosť piva je ideálna.

6/10

Zhrnutie

Nie je to zlé pivo. Začneme od toho pozitívneho. Rezkosť je ukážková. Takto by malo byť „nastavené“ každé pivo z veľkého pivovaru. Plusom je aj to, že pivo nie je nasladlé. Okrem povinného karamelu nájdete v strede aj kávu. Kombinácia týchto faktorov sa prejavila na piteľnosti. Ta je dobrá. Pivo má však aj nedostatky. Malá hutnosť chutí je pomerne častým znakom pív z veľkých pivovarov. Aj tu zaostáva. To sa podpisuje aj pod miernou vodnatosťou chutí. Rozhodujem sa medzi päťkou a šestkou. Dávam vyššiu známku.