Výborná a poctivá APA od Sibeerie (Evolution #001)

Sibeeria - Evolution #001

Pivovar Sibeeria má za sebou zaujímavý príbeh. Jeho majitelia sú v pivovarníckej branži pomerne známi. Rusi si v Prahe založili podnik Beer Geek, ktorý patrí medzi to najlepšie nielen u susedov. Nezostali však len pri čapovaní piva. Ako už bolo napísané, stoja aj za kočovným pivovarom, ktorý do roku 2014 niesol názov BeerLab. Keďže podobný pivovar už nájdete v Poľsku, rozhodli sa ho premenovať. V roku 2020 sa im po rokoch príprav podarilo otvoriť vlastný pivovar.

Dnes ochutnáme pivo s názvom Evolution #001. Ide o štýl American Pale Ale. Pivovar pritom použil novú odrodu chmeľu NŠH15. Tá bola vyšľachtená a vypestovaná na Žatecku z odrôd s japonským pôvodom. Chmeľ má dodať pivu intenzívnu citrusovú vôňu s nádychom marhúľ a vanilky.

Názov piva: Evolution #001

Pivovar: Sibeeria Brewery

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 12°

Obsah alkoholu:  5,3%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (NŠH15), kvasnice.

Cena: Za pollitrovú plechovku sme zaplatili tri eurá.

Farba: Zlatistá, pivo je jemne kalné.

Pena: Vysoká, nadýchaná so šľahačkovitou konzistenciou. Len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia limety, kvetiniek aj borovíc.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia limety, pomela, mandarínok aj kvetiniek. Horkosť je na štýl akurátna, doznievanie je jemne ovocné.

8/10

Zhrnutie

Výborné pitie. Ľahké, iskrivé a dobre vyskladané. Pivo je maximálne piteľné a svojich charakterom sa podobá na to najlepšie, čo ponúkajú svetové pivovary. Nie je to vymýšľanie niečoho nového, len taká poctivá APA. Za nás osmička. Spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
7/10 (1 hodnotenie)