Keď si v Trenčíne prerobili Nemca na Američana (American Wheat)

Lanius American Wheat

Prvý nástrel: Trenčiansky pivovar Lanius sme na našich stránkach ešte netestovali. Dnes sa pozrieme na prvý kúsok. A už teraz vieme, že nebude posledný. Pivovar má totiž na slovenské pomery bohatú produkciu a výber. Dá sa povedať, že v kategórií rozmanitosti, by v Trenčíne určite okupovali na Slovensku prvé priečky. V chladničke sa nám chladí pivo s názvom American Wheat /Rye 13°. Ide o pšeničné pivo. Podľa pivovaru ide o americkú adaptáciu na nemecký Weizenbier. Trenčania ho navarili s pridaním ražných vločiek. Sme zvedaví.

Názov piva: American Wheat /Rye

Pivovar: Trenčiansky pivovar Lanius

Druh piva: pšeničné

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu: 4,8 %

Zloženie:  Voda, jačmenné slady, pšeničný slad, nesladovaná raž, chmeľ, kvasnice.

Miesto nákupu: Salón piva v Bratislave.

Farba: Slamová. Pivo je kalné.

Vôňa: Vôbec to nie je podobné nemeckej pšenici. Cítim hlavne citrusy.

Pena: Hutná. Konzistenciu si držala veľmi dlho.

Chuť:  Sladový úvod je nevýrazný. Akási pestrosť prichádza až v strede. Tu nájdete kombináciu citrusu a medových náznakov. Koncovka je horkastá nad normál.

7/10

Zhrnutie

Zaujímavý kúsok. Sladkasté tóny, ktoré sú typické pre pšeničné pivo, sa tu bijú s citrusovými tónmi príznačnými  pre americkú produkciu. Pivo je pomerne plytšie, keď v ňom určite nenájdete pestrosť chutí. Úvod je zahmlený, keď je monotónnosť postupne vystriedaná citrusovými tónmi v strede. Koncovka je horkastá nadštandardne. Celkový dojem je pozitívny. Ak by bolo pivo chuťovo bohatšie, hodnotenie by bolo vyššie. Dávam sedmičku. Určite je to spestrenie na našom trhu.