Keď tmavé pivo nemusí byť sladké (Krušovice Černé)

Krušovice Černé

Prvý nástrel: Dnes si otestujeme pivo z dielne Heinekenu. Nebude to však slovenský pivovar. Ochutnáme pivo, ktoré vzniklo pod dohľadom českej dcéry tohto nadnárodného koncernu. Konkrétne v chladničke chladíme pivo Krušovice Černé. Ide o výčapné tmavé pivo, ktoré je filtrované a pasterizované. Kúpili sme ho v českom supermarkete v Hodoníne.

Názov piva: Krušovice Černé

Pivovar: Heineken Česká republika

Druh piva: Tmavé výčapné pivo

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 3,8 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, upravený chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Pivo sme kúpili v českom supermarkete. V prepočte vyšlo na necelých 50 centov.

Farba: Čierna. Pri pohľade do svetla zachytíte fialové odtiene.

Vôňa: Výrazne sladová. Zachytíte hlavne karamel a jemne aj mliečnu čokoládu.

Pena: Rýchlo vystúpala hore, rýchlo však aj spadla. Jemná, zložená z mikrobubliniek.

Chuť: Úvod začína vyššie a v strede sa intenzita tónov vystupňuje. Nájdete v ňom karamel, čokoládu a náznaky kávy či pripálenej hrianky. Tóny síce vyskočia, netrvajú však dlho. Pivo je vodnatejšie, koncovka horkastá. Na prekvapenie, toto pivo nie je sladké.

5.5/10

Zhrnutie

Viete čo? Celkom milé prekvapenie. Aj keď očakávania neboli nejako vysoké. Začnem tým lepším. Veľkým pozitívom je to, že pivo nie je sladké. Najmä slovenské veľké pivovary varia tento štýl na sladko. V prípade týchto „krúžkov“ ide o príjemne horký počin. V strede nájdete kombináciu karamelu, čokolády a pripečenej hrianky. Ich intenzita je vyššia, rýchlo však opadne. Ako keď sa vám film skončí v polovici. Pivo je síce vyskladané vcelku dobre, je však vodnatejšie. Dávam 5,5 bodu. Pivo je piteľné, bez nejakej výraznej chyby. Ak hľadáte nejaké tmavé pivo zo supermarketu, týmto asi nič nepokazíte.

Sending
Hodnotenie čitateľov
4.5/10 (14 hodnotenie)