Keď v pive rozpustíte tortu (Noa Pecan Mud Cake Hazelnut)

Imperial Stout, Cake Hazelnut, Omnipollo, švédske pivo

Švédky pivovar Omnipollo je známy aj na Slovensku. Nie je sa čomu čudovať. Ich pivo je nekonvenčné a netuctové. Už samotný vznik pivovaru je zaujímavý. Koncept pivovaru vznikol v roku 2012 keď sa Henok Fentie spojil s dizajnérom a navaril pivo štýlu Imperial IPA. Kúsok mal veľký ohlas, keď dokonca vyhral na švédskom festivale piva a whisky. To bol impulz, ktorý odštartoval pôsobenie pivovaru. Ten je kočovný. Dnešný kúsok navarili v Holandsku. Nesie názov  Noa Pecan Mud Cake Hazelnut.

Názov piva: Noa Pecan Mud Cake Hazelnut

Pivovar: Omnipollo (navarená v Brouwerij De Molen)

Druh piva: Imperial Stout

Krajina: Holandsko

Stupňovitosť: Neuvedná

Obsah alkoholu: 11°

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, ovos, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,33 litra sme zaplatili osem eur.

Farba: Čierna, žiadne ďalšie odtiene.

Pena: Tamvo-hnedá, hutná, vysoká. Vystúpala vysoko a len pomaly padala.

Vôňa: Dominuje káva. Okrem toho rozoznáte aj tmavú čokoládu, oriešky, koláč, pripálenú hrianku, bourbon, ale aj alkohol.

Chuť: Sladový základ je výrazný, telo plné. Ponúka kombináciu tmavej čokolády, orieškov, rumu, salka, sladkého drievka a slivkového džemu. Ako keby ste v pivo roztopili koláč. Koncovka je príjemne horkastá. Až v doznievaní cítite alkohol.

9/10

Zhrnutie

Každý dúšok je explóziou tónov. Máte pocit, že ste sa napili roztopeného koláča. Je čokoládový, orieškový s nádychom sušeného ovocia. Alkohol je schovaný a cítite ho len po dopití, keď pekne zahreje. Pivo patrí do kategórie zážitok. Určite viac ako jednu tretinku nevypijete. Za nás deväť bodov.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.39/10 (19 hodnotenie)