Nebezpečne dobré pivo zo Stupavy (Stupavar Red Rock)

Prvý nástrel: Pivovar Stupavar patrí medzi stálice na našom pivnom trhu. Vlani prešiel prestavbou, ktorá zabezpečila jeho väčšiu kapacitu. Na tohtoročné leto sa tak máme na čo tešiť. Pivovar však nelení ani teraz a na trh uviedol v týchto dňoch hneď dve novinky. Jednu si dnes otestujeme. Nesie meno Red Rock a ide o štýl Imperial IPA. Tento štýl sa síce viac hodí do chladnejšieho počasia, patrí však medzi naše najobľúbenejšie.

Názov piva: Red Rock Galaxy Double IPA

Pivovar: Stupavar

Druh piva: Imperial IPA

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 18°

Obsah alkoholu: 7,2%

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, pivovarské kvasnice.

Cena: Pivo sme dostali na otestovanie priamo od pivovaru.

Farba: Jantárovo-červená. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný kúsok.

Pena: Vysoká, smotanová. Dlho si držala tvar a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia grepu, lesného ovocia, sušených hrozienok či hrozna.

Chuť: Sladový nástup je vyššie postavený, v strede sa kombinuje karamel, grep, lesné ovocie, náznaky kvetiniek i sušeného ovocia. Koncovka je výrazne horkastá.

8/10

Zhrnutie

Výborne pivo. Pekne vyskladané, lahodné i iskrivé. Najsilnejšou stránkou je to, že v ňom nájdete prakticky všetko. Sladkosť, krásnu citrusový kyslosť aj výraznú horkosť. Každý dúšok vás núti napiť sa znova. Ale je to trocha klamlivé, keďže vyskladanie akoby zakrývalo stupeň alkoholu. Výborná je rezkosť i celková piteľnosť. Jednoducho podarený kúsok. Dávame silnú osmičku. Len si dajte pozor, aby ste si ráno pamätali, čo ste robili večer 🙂

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.14/10 (21 hodnotenie)