Koncert Zóny A pre Heineken? Skupina zverejnila odpoveď

Pivárov síce môžeme rozdeliť do viacerých skupín, existujú však dve univerzálne. Jedna nemá proti pivu od veľkých nadnárodných spoločností nič, druhá sa mu vyhýba a „hejtuje“ ho. A do druhej skupiny môžeme zaradiť aj hudobnú skupinu Zónu A.

Rázna odpoveď

O čo ide? Líder skupiny Petr Schredl alias Koňýk zverejnil komunikáciu medzi skupinou a pravdepodobne agentúrou, ktorá pripravovala podujatie pre nadnárodný pivovar. „Zdravím, vystupujete aj na firemných akciách? Chceme vás navrhnúť na event pre Heineken. Termín 24.1.2019, predbežné v Liptov Aréne cca 300 ľudí, uzavretá spoločnosť, 20-40 rokov, prevažne muži, zamestnanci Heineken. Vedia sa super baviť, myslíme, že vás koncert by sa im páčil. Cca 60 minútový koncert by sme chceli. Techniku zabezpečíme podľa ridera samozrejme. Dajte vedieť, či by ste mali čas predbežne a cenu za vystúpenie. Ďakujem. Pekný deň…“ znela požiadavka na skupinu.

Agentúra dostala odpoveď, ktorú asi nečakala. „Zdravím aj ja, ďakujeme veľmi pekne za ponuku. Áno, vystupujeme občas aj na firemných akciách, ale pre Heineken hrať rozhodne nebudeme. Celá kapela sme veľkí milovníci piva, ale vašim patokom, pardón, produktom, sa vždy veľkým oblúkom vyhýbame. Neberte to, ale prosím osobne, vieme, že Vy, ani ostatní zamestnaci za to nemôžete, vieme, že chuť a kvalitu piva, výrobne postupy atď. určujú dáki degeši,  odkiaľsi z Holandska, či z akej diery. Bodaj ich parom naháňal… a chytil,“ znela odpoveď podpísaná Koňýkom a skupinou.

Pre pivovar už hrali

Fakt je ten, že skupina už pre podujatie zastrešené pivovarom v minulosti hrala. V roku 2014 vystupovala na podujatí Bažant na Mlynoch. V danom období však popularita malých pivovarov nebola až na takej úrovni, v tom čase totiž boom menších hráčov len začínal.

Snímka: FB Zóna A