Slovenský Heineken má nového šéfa. Prichádza z Konga

Novým generálnym riaditeľom najväčšieho slovenského pivovaru Heineken Slovensko sa stal Rene Kruijt. Vo vedení spoločnosti od januára nahradil Odina Goedharta, ktorý ku koncu minulého roka oznámil svoj odchod zo Slovenska.

Z Afriky na Slovensko

Rene Kruijt pracuje pre koncern už od roku 1985. Najskôr pracoval ako obchodný zástupca, neskôr sa vypracoval na viacero komerčných pozícií v Holandsku ako aj exportných trhoch. Pred príchodom na Slovensko pôsobil od októbra 2015 ako generálny riaditeľ spoločnosti Bralima, koncernu Heineken N.V. v Demokratickej Republike Kongo.

„Pod jeho vedením  prešla veľkou zmenou, ktorej výsledkom bola finančná stabilizácia v náročných podmienkach neustále klesajúceho miestneho trhu. Zaviedol a rozvíjal kultúru bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, nastavil systém  udržateľnosti nákladov, zjednodušil administratívu, a tiež výrazne prispel k rozvoju zručností zamestnancov a talentov,“ informuje pivovar v tlačovej správe.

Posilňovanie značky

„Veľmi sa teším na svoje pôsobenie na Slovensku. Čakajú nás mnohé výzvy, na ktorých budeme spoločne s celým tímom  s nadšením pracovať. Naším cieľom bude predovšetkým udržať a naďalej posilňovať hodnotu portfólia značiek a ich jednotlivé postavenie na trhu. Zároveň sa zameriame na sektor HORECA a jeho dlhodobý rozvoj,“ povedal Rene Kruijt.

Zaujímavosťou je , že Holanďan sa vracia do známeho prostredia. V Heinekene na Slovensku totiž už pôsobil na pozícii obchodného a distribučného riaditeľa, ktorým sa stal v roku 2001. Počas svojej manažérskej kariéry bol komerčným riaditeľom v Rwande a obchodným a distribučným riaditeľom v Egypte. Pôsobil aj vo funkcii generálneho riaditeľa Surinaamse Brouwerij v Suriname.

Snímka: Heineken Slovensko