Kúsok, ktorému chýba viac života (Polotmavé 13)

Primátor - Polotmave 13

Český pivovar Primátor sa môže pochváliť zaujímavou históriou. Základný kameň pivovaru položili ešte v roku 1872. V roku 1935 si nechal zaregistrovať obchodnú známku Náchodský Primátor, ktorú využíva do dnešných dní. Na rozdiel od iných producentov sa mu podarilo prežiť privatizáciu.

Už v roku 2003 rozšíril ponuku o vrchne kvasené pivá. Práve tie začal vyrábať ešte v čase, keď to v našom regióne nebolo moderné. Z jeho produkcie však dnes ochutnáme polotmavý ležiak s názvom Polotmavé 13.

Názov piva: Polotmavé 13

Pivovar: Pivovar Primátor

Druh piva: Polotmavý ležiak

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: 13°

Obsah alkoholu:  5,5%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, pšeničný slad, upravený chmeľ, chmeľové produkty.

Cena: Za škatuľu 8 pollitrových fliaš sme zaplatili necelých sedem eur.

Farba: Medená, pivo je číre.

Pena: Vysoká, hutná, zložená z mikrobubliniek.

Vôňa: Kombinácia karamelu, čokolády aj čierneho bobuľovitého ovocia.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť ideálna. V chuti kombinácia karamelu, sušienok, sladu aj čierneho bobuľovitého ovocia. Horkosť je výraznejšia, doznievanie sladové s ovocnými tónmi.

6.5/10

Zhrnutie

Trocha surovejší a horkejší polotmavý ležiak. K dokonalosti nám chýbalo väčšie iskrenie, lahodnosť aj plynulejšie prechody. Je to taký kúsok, ktorému chýba trocha života. Za nás to stačilo na 6,5 bodu. Pokojne ochutnajte, možno vám zapasuje viac. Určite je to kúsok, ku ktorému sa vrátime a s odstupom ochutnáme. Napríklad čapovaný.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6/10 (2 hodnotení)