Ľahké a osviežujúce. Ideálne na leto (Summer Mosaic)

Session IPA, IPA, Raven, Summer

Ak sa povie Plzeň, asi každého pivára napadne ako prvé tamojšie pivo Plzeňský Prazdroj. České mesto sa však môže pochváliť aj inými pivovarmi. Medzi špičku sa vyšvihol pivovar Raven, ktorý založili len v roku 2015. Za krátky čas si však vybudoval slušné renomé. Pomohlo im k tomu aj to, že v Plzni sa neboja experimentovať. Ako prví uviedli na český trh napríklad kyseláč. Dnes si však ochutnáme štýl, ktorý je u nás pomerne bežný a celkom rozšírený. Pivo s názvom Summer Mosaic bolo navarené ako Session IPA.

Názov piva: Summer Mosaic

Pivovar: Pivovar Raven

Druh piva: Session IPA

Krajina: Česko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,7 %

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ (Mosaic), kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili 4,90 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Jemná, vysoká, smotanová. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Citrusová. Dominuje grep, okrem neho zachytíte aj limetku.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. V tele piva nájdete kombináciu limetky, grepu a náznakov kvetiniek. Koncovka je príjemne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Toto pivo sa podarilo. Je ľahké, dostatočne osviežujúce a pekne vyvážené. Plusom je hlavne plynulosť a nadväzovanie tónov. Napriek tomu, že tóny nie sú až také hutné, vôbec to nevadí. Aj názov hovorí o tom, že ide o pivo určené na leto a to sa aj podarilo. Za nás 7,5 bodu. Pokojne ochutnajte a vyskúšajte. Na výčape to musí byť príjemná jazda.

Sending
Hodnotenie čitateľov
9/10 (3 hodnotení)