Keď limetka valcuje pivo a vám sa to páči (Ice Ice Tea)

Ice Ice Tea – Lime&Mango Green Tea IPA

Za poľským kočovným pivovarom Hopito nájdete pivovarníka Andrzeja Pawluczuka. Ten nie je na poľskej scéne žiadnym nováčikom. Asi osem rokov varil pivo doma, ale aj komerčne. Svoje skúsenosti chcel zužitkovať aj sám a tak si vytvoril projekt kočovného pivovaru. V jeho ponuke nájdete rôznu paletu pivných štýlov od „kyseláčov“ až po tmavé pivá. Dnes zrecenzujeme kúsok s názvom Ice Ice Tea. Ide o ochutenú verziu štýlu India Pale Ale. Pri jeho výrobe bolo použité pyré z limetiek, manga aj zelený čaj.

Názov piva: Ice Ice Tea – Lime&Mango Green Tea IPA

Pivovar: Hopito

Druh piva: Ochutená India Pale Ale

Krajina: Poľsko

Stupňovitosť: 15°

Obsah alkoholu: 6,2 %

Zloženie: Voda, jačmenný a pšeničný slad, plátky pšenice, kvasinky, Dodatky: pyré z limetiek, manga, zelený čaj Sencha, laktóza.

Cena: Za pollitrovú fľašu sme zaplatili v prepočte 2,20 eura.

Farba: Zlatistá, pivo je kalné.

Pena: Vysoká, hutná, šľahačkovitá. Len pomaly padala.

Vôňa: Limetka je výrazná. Okrem nej zachytíte aj mango, grep aj čaj.

Chuť: Sladový základ je stredne výrazný, rezkosť ideálna. V chuti dominuje limetka (a jej príjemná kyslosť), ktorú dopĺňa grep, mango, zelený čaj aj citrusová tráva. Horkosť je jemná, doznievanie citrusové.

7.5/10

Zhrnutie

Áno, liemetka v tomto kúsku valcuje a dáva mu tvár. Mohli by sme tu polemizovať, či jej dominancia nie je za čiarou. Ale aj tak nám toto pivo chutí. Je iskrivé, ovocné a nezvyčajné. Že má toto pivo 6,2 percenta alkoholu, nepostrehnete. Za nás 7,5 bodu. Za nás spokojnosť.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (1 hodnotenie)