Holubie pivo, ktoré nás dostalo (God Damn Pigeon Porter)

spiteful-brewing-god-damn-pigeon-porter

Prvý nástrel: Ak ste niekedy navštívili Ameriku, resp. ste ochutnali tamojšie pivá z regionálnych pivovarov, viete, že je to krajina pivu zasnúbená. Z jednej cesty po USA nám doniesol pivo aj náš kamarát Fero. V Amerike sa ocitá niekoľkokrát do roka a vždy nám donesie niečo nezvyčajné. Tentokrát to bolo pivo s názvom God Damn Pigeon Porter. (Pigeon je v preklade holub). Na svedomí ho má pivovar Spiteful Brewing, ktorý nájdete v Chicagu. Veľmi sme sa na tento kúsok tešili. Aj napriek tomu, že pivo v plechovke veľmi nevyhľadávame.

Názov piva: God Damn Pigeon Porter

Pivovar: Spiteful Brewing

Druh piva: Porter (nám to išlo skôr do Stoutu)

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 8,2%

Zloženie: Na etikete sme ho nenašli.

Cena: Pivo sme dostali darom. Fero, ďakujeme!

Farba: Čierno-čierna. Písať tu o fialových odtieňoch v protisvetle nemá zmysel. Toto pivo je naozaj čierne.

Vôňa: Nádherná. Kombinácia citrusových plodov (grep, pomaranč) a karamelu či čokolády.

Pena: Hutná, smotanová. Držala si tvar a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Už úvod je iskrivý a rovnako podmanivé je celé pivo. V strede si to pekne kombinuje citrusové ovocie (grep, limetka, citrón) a karamel s čokoládou. Koncovka je príjemne horkastá.

9/10

Zhrnutie

Výborné pivo. Skutočný zážitok. Nás tu pivo len tak neprekvapí a už máme niečo odpité, ale toto nás príjemne zaskočilo. Pekne to začína a pekne aj končí. Úvod je iskrivý, v strede nájdete peknú kombináciu citrusového ovocia a sladkastých tónov. V bruchu tak proti sebe bojuje sladkosť, trpkosť i kyslosť. Všetko to končí príjemným horkastým koncom. Pivo pôsobí suchšie, pekne vyrovnane a vybalansovane. Dávame deväť bodov. Je len pár pív, ktoré si to od nás vyslúžili, ale toto jednoducho zapasovalo.

Sending
Hodnotenie čitateľov
6.88/10 (4 hodnotení)