Lučenecká APA s nádychom kvetiniek (Kvetinkové)

Franz, Summer Ale, lučenecké pivo

Tančiareň a pivovar Franz nájdete v Lučenci, kde ponúka zaujímavú ponuku piva spojenú s kvalitným jedlom. Jeho produkty nájdete aj v pivotékach. My sme dnešný kúsok kúpili ešte na Pivobrana Beer Feste a otestovali asi týždeň po ňom. K zverejneniu recenzie však prišlo až teraz. Pivo má názov Kvetinkové a má byť navarené v štýle American Pale Ale. Musíme sa priznať, že pivo sme v minulosti pili a vtedy nám chutilo, aj preto sme sa rozhodli vybrať na recenziu práve to.

Názov piva: Kvetinkové – Summer Ale 11°

Pivovar: Reštauračný pivovar Franz

Druh piva: American Pale Ale

Krajina: Slovensko

Stupňovitosť: 11°

Obsah alkoholu: 3,7 %

Zloženie: Voda, jačmenné slady, chmeľ, kvasinky.

Cena: Za fľašu s objemom 0,75 litra sme zaplatili žetónmi v hodnote 4,5 eura.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je číre.

Pena: Šľahačkovitá, hutná. Padala a pekne krúžkovala pohár.

Vôňa: Kombinácia citrusov, sladu, ale aj trávnatých tónov, sena i kvasiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, telo prázdnejšie. Ponúka kombináciu grepu, limetky, kvetiniek i trávy. Koncovka je výrazne horkastá až zvieravá. V koncovke cítiť náznak zátuchu.

6/10

Zhrnutie

Ak by nám niekto povedal, že toto pivo má obsah alkoholu na úrovni 3,7 percenta, asi by sme neverili. Tóny sú totiž iskrivé a celkom hutné. Prvá polovica dúšku je fajn, v druhej to až také ideálne nie je. Horkosť je výrazná až zvieravá, čo kazí dojem i piteľnosť. To má na výslednú známku najvyšší vplyv. Za nás je to šesť bodov. Pili sme je čapované, to malo lepšiu kondíciu. Každopádne, k tomuto pivu by sme sa po čas vrátili. V minulosti nám chutilo viac.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (4 hodnotení)