Malí hráči chcú kúpiť giganta. Spustili megazbierku

Na začiatku boli traja giganti. AB InBev, SABMiller a Coors Brewing Company. Nie je tomu tak ďaleko, približne rok, čo AB InBev zhltlo SABMiller a potvrdilo tak svoju dominantnú pozíciu na trhu. Aby ste mali trošku lepší prehľad, pod AB InBev spadajú značky ako Budweiser, Corona, Stella Artois, Beck’s, Hoegaarden, či Leffe. Celkovo je ich okolo 400.

Teraz si kúpime vás

AB InBev kupuje aj remeselné pivovary a tie sa teraz rozhodli, že sa pokúsia kúpiť najväčšieho hráča a zoberú si tak remeselné pivo naspäť. Brewers Association For Small and Independent Craft Brewers, to je názov asociácie, ktorá spustila kampaň, ktorej cieľom je vyzbierať $213,000,000,000. V nulách sme sa nepomýlili, ide naozaj o 213 miliárd dolárov.

Ide o najväčšiu Crowdfunding kampaň v histórii. Prispieť môžete aj vy, a to v sumách $10, $50, $100 alebo $1000. Samozrejme, sumu zaplatíte, len ak sa reálne naškriabe $213,000,000,000. Čomu neveria ani samotní organizátori, veď si prečítajte text nižšie, ktorý je zobratý zo stránky TakeCraftBack.com, kde môžete oficiálne prispieť.

„I agree that we’ll be in touch if somehow, miraculously, against every odd, the $213 billion crowdfunding goal is reached. (We don’t expect to be in touch.)“

O čo tu teda ide? Kým som napísal tento článok, pribudlo v kampani cca $100,000 (momentálna nazbieraná suma je $1,706,900). Veľmi slušné, avšak aj keď kampaň dosiahne povedzme $500,000,000, stále bude treba $212,500,000,000. Je teda hlavným cieľom kúpiť AB InBev? Nie. No už teraz o tejto kampani píšu média, ako napríklad Forbes.

Zvyšovanie povedomia

Dôležité je teda rozšíriť povedomie. Veľké spoločnosti dominujú na trhu, malé remeselné pivovary aj pri výrazne vyšších sumách majú problém prežiť. A tu sme už prešli aj na slovenský trh. Porozmýšľajte nabudúce, či si ku futbalu kúpite ležiak od giganta, alebo podporíte malý nezávislý pivovar

Na záver si pozrite zábavné video z dielne asociácie:

https://www.youtube.com/watch?v=S-a69ey71vo

***********************************

Elchapak

Pracujem s pivom dennodenne, vo voľnom čase ho ani nechcem vidieť, no zvyknem sa obetovať. Europivo je môj nepriateľ, inak vypijem všetko a rád (s ležiakmi a pšeničnými bojujem, ale dobré treba vedieť oceniť). Milujem experimenty a imperialy všetkých druhov, najmä stouty. V mojej rubrike sa dozviete všetko, čo ma zaujme. Občas urobím článok z mojich pivných ciest.