Málo alkoholu? Americké Stone vôbec nesklamal (F+B IPA)

Stone Brewing - F+B IPA

Po dlhšom čase sa vrátime k americkému pivovaru Stone Brewing. Ten otvorili v roku 1996 v Kalifornii. Veľmi rýchlo sa vypracoval medzi producentov piva, ktorý formovali nielen americkú pivnú scénu. Práve na americkom kontinente totiž odštartovala revolúcia tzv. remeselných pivovarov. Stone je dnes deviatym najväčším remeselným pivovarom v USA. Snažil sa expandovať aj do Európy, keď otvoril svoj pivovar v Berlíne.  Dlho však otvorený nezostal. Pivovar ho predal škótskemu BrewDogu. Pivo však naďalej dováža do Európy. Aj kúsok s názvom F+B IPA. Ten dnes ochutnáme.

Názov piva: F+B IPA

Pivovar: Stone Brewing

Druh piva: Session IPA

Krajina: USA

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 4,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, chmeľ, kvasnice, dextróza.

Cena: Za tretinkovú plechovku sme zaplatili necelé štyri eurá.

Farba: Svetlo-žltá. Pivo je jemne kalné, zahmlené.

Pena: Stredne vysoká s jemnou šľahačkovitou štruktúrou. Dlho si tvar nedržala.

Vôňa: Citrusy dominujú. Kombinácia grepu, limety aj náznakov pomarančov a kvetiniek.

Chuť: Sladový základ je nevýrazný, rezkosť jemne vyššia. V chuti kombinácia limety, pomarančov, pomela aj grepu. Horkosť je stredne výrazná, doznievanie jemne citrusové s kvetinkovou stopou.

8/10

Zhrnutie

Ak by ste toto pivo pili na slepej degustácii, aby by ste namietali na to, že telo mohlo byť hutnejšie a tóny ešte iskrivejšie. Ale keď sa pozriete na obsah alkoholu, musíte byť spokojní. Na štyri percentá ponúka tento kúsok príjemné a lahodné pitie. Fajn sú prechody aj gradácia. Za nás osmička.

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.25/10 (2 hodnotení)