Príjemná IPA zo severnej Moravy (Single Hop IPA)

Beskydský pivovárek - Single Hop IPA

Prvý nástrel: Na Česku je krásne to, že v každom kraji nájdete hneď niekoľko pivovarov. Každý sa odlišuje produkciou i poňatím ideálneho piva. Každý deň sa dá objaviť niečo nové, nepoznané. Dnes si otestujeme pivovar, ktorý nájdete na severnej Morave. Nesie meno Beskydský pivovárek. V jeho ponuke nájdete takmer 30 druhov rôzneho piva. Dnes si otestujeme štýl India Pale Ale. Kúsok nesie názov Single Hop IPA. Už názov vypovedá, že ide o pivo s použitím jedného druhu chmeľu. V tomto prípade ide o chmeľ Topaz.

Názov piva: Single Hop IPA

Pivovar: Beskydský pivovárek Ostravice

Pivný štýl: India Pale Ale

Krajina: Česká republika

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,5 %

Zloženie: Beskydská voda, hanácke jačmenné slady, aromatický chmeľ. Pivovar použil chmeľ s názvom Topaz.

Cena: Pivo sme dostali darom.

Farba: Medené. Pivo je kalné, keďže ide o nefiltrovaný a nepasterizovaný kúsok.

Vôňa:  Dominuje to lesné ovocie – ríbezle, jahody, maliny. Vôňa je výrazne sladká.

Pena: Jemná, sľahačková. Rýchlo padala a pekne krúžkovala pohár.

Chuť: Už úvod je postavený vysoko a v strede sa hutnosť tónov ešte zvyšuje. Nájdete tu kombináciu jahôd, hrozna, egrešov aj grepu či pomarančov. Koncovka je výrazne horkastá.

7.5/10

Zhrnutie

Príjemné pivo, dokonca veľmi. Sladový začiatok je príjemný a pomáha nerušenému prechodu k bruchu piva. V ňom sa pekne miešajú sladké i kyslé ovocné tóny. Hutnosť tónov je síce vysoká, pri uvedenom množstve alkoholu však mohla byť ešte výraznejšia. Druhá polovica za prvou zaostáva. Horkastá koncovka je však príjemnou bodkou. Doznievanie horkosti je príjemné. Celkovo je pivo veľmi dobre piteľné a lahodné. Tóny sú čisté a pekne poskladané, až na ten záver. Dávam 7,5 bodu.  

Sending
Hodnotenie čitateľov
8.5/10 (2 hodnotení)