Medzi najlepšie pivá sveta sa dostalo aj jedno slovenské

Medzinárodná stránka RateBeer vyhlásila ďalšie výsledky výročných cien RateBeer Best Awards 2018. V kategórii nazvanej Best By Style ocenila najlepšie pivá v rámci jednotlivých pivných štýlov. Z každého ocenila 15 najlepších, ktoré počas roka hodnotili pivári z celého sveta.

Vlani trojica

Kým vlani bodovala hneď trojica slovenských pivovarov (Hellstork, Unorthodox Brewing a Lanius), tentokrát sa ocenenie ušlo len jednému slovenskému producentovi piva. Bodovalo pivo Kláštorný Ivan 14° z Kláštorného pivovaru v Bratislave. Pivo získalo bronzovú medailu, keď sa v rámci štýlu Tmavý ležiak umiestnilo na 15. mieste.

Len pripomenieme, že Kláštorný pivovar otvorili koncom roka 2015 na námestí SNP. Špecializáciou tohto bratislavského producenta piva sú práve spodne kvasené ležiaky.

„Z pohľadu pivovarníka to bol krásny rok plný zmien a našťastie rastu. Rastu výtoče a rastu počtu várok a najmä radosti, že sme zvládli udržanie kvality ležiaku pri zmene sládka. To ukázalo, s akým kvalitným personálom pracujeme, ukázalo sa, ako sa zachovali v kríze, pri zmenách a to nás posilnilo do budúcnosti,“ hodnotila rok 2018 v našej ankete spolumajiteľka Kláštorného pivovaru Martina Hlinová.

Aj české pivá

Bodovali aj dva české pivovary. V rovnakej kategórii získal bronzovú medailu aj Flekovský Tmavý Ležák 13° z pivovaru U Fleků. Striebornú medailu v kategórii ležiakov získal aj Pilsner Urquell Nefiltrovaný, ktorý obsadil siedme miesto.

Prečítajte si aj

Pozrite si najlepšie miesta na svete, kde kúpite pivo

Snímka: Pixabay/RawPixel