Ťažko sa do tohto výborného piva nezaľúbiť (Milk Stout)

Pivo z pivovaru Mikkeller - Milk Stout.

Dánsky pivovar Mikkeller môžeme považovať za otca všetkých kočovných pivovarov. Stojí za ním pekný príbeh. Dánsky učiteľ matematiky a fyziky Mikkel Borg Bjergsø spočiatku varieval pivo len pre svojich kamarátov. Rád pritom experimentoval a púšťal uzdu fantázie. Časom sa jeho koníček pretavil v tzv. kočovné varenie piva, keď pivo varil v rôznych pivovaroch nielen v Dánsku. V jeho ponuke nájdete experimenty aj klasiku. Cieľom je ukázať rozmanitosť pivného sveta. A nielen toho pivného. Pivo varí kočovne po celom svete. My dnes ochutnáme kúsok, ktorý bol navarený v Belgicku. Nesie meno Milk Stout.

Názov piva: Milk Stout

Pivovar: Mikkeller (navarené v Proef Brouwerij)

Druh piva: Milk Stout

Krajina: Belgicko

Stupňovitosť: Neuvedená

Obsah alkoholu: 6,0%

Zloženie: Voda, jačmenný slad, ovos, laktóza.

Cena: Za tretinkovú fľašu sme zaplatili 3,19 eura.

Farba: Čierna.

Pena: Vysoká, hutná, smotanová. Bola zložená z mikrobubliniek a len pomaly padala.

Vôňa: Kombinácia kávy, tmavej čokolády, pripálenej hrianky i náznakov černíc.

Chuť: Telo plné, rezkosť ideálna. V chuti výrazná kávová  linka, ktorá je sprevádzaná tmavou čokoládou, pripálenou hriankou aj ovocným podmazom (černice). Doznievanie je výrazne horkasté, so smotanovými dozvukmi a ovocnou bodkou.

8.5/10

Zhrnutie

Podarené pivo. Hutné, iskrivé a nezvyčajné. Najmä záverečná horkosť je na tento štýl výraznejšia, neprekáža však v celkovom vyznení. Práve naopak, je to prekvapivý zvrat, po hutnom a sladovom tele. Pivo môžeme zaradiť do kategórie zážitok. Za nás je to 8,5 bodu.

Sending
Hodnotenie čitateľov
10/10 (2 hodnotení)